З 10 грудня 2017 року заборонено лов раків у Чернівецькій області

Рубрика: Новини

17-09-17-01     В даній статті можна ознайомитись з наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Чернівецькій області №114 від 06.12.2017 року, згідно з яким з 10.12.17 по 30.06.18 року на Буковині діє заборона лову раків.

     Заборону встановлено з метою забезпечення охорони цього виду водних біоресурсів під час їх природного відтворення та збільшення їх запасів у водних об’єктах Чернівецької області.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

(ДЕРЖРИБАГЕНТСТВО УКРАЇНИ)

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

НАКАЗ

06.12.2017 р.                м. Чернівці                        №114

Про встановлення заборони на лов річкових раків

     З метою забезпечення охорони річкових раків під час їх природного відтворення, збільшення їх запасів на водоймах у зоні контролю Управління Державного агентства рибного господарства у Чернівецькій області відповідно до статті 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біорссурсів», статей 27, 34, 37, 38 Закону України «Про тваринний світ», пунктів 4.5, 5.3 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Держкомрибгоспу України 15.02.1999 №19, на підставі листа Інституту рибного господарства НААН України від 05.12.2017 №517-12/17, керуючись Положенням про Управління Державного агентства рибного господарства у Чернівецькій області, затвердженого наказом Державного агентства рибного господарства України від 15.07.2017 №229,

НАКАЗУЮ

  1. Заборонити лов річкових раків в рибогосподарських водних об’єктах у зоні контролю Чернівецького рибоохоронного патруля з 10.12.2017 по 30.06.2018 включно.
  2. Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» (Філіпчук В.О.) довести цей наказ до відома підприємств, установ, організацій, включаючи районні державні адміністрації, громадян та користувачів водних біоресурсів, які здійснюють вилов річкового рака у зоні контролю Управління усіма доступними засобами (преса, радіо, телебачення, і мережа інтернет).
  3. Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» (Філіпчук В.О.) забезпечити контроль за випуском у живому вигляді річкових раків у разі потрапляння їх до уловів, як прилов, під час здійснення любительського та спортивного рибальства.
  4. Головному спеціалісту з питань персоналу державної службиУправління довести цей наказ до відома особового складу УправлінняДержавного агентства рибного господарства у Чернівецькій області.
  5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Начальник Управління                                                 В. Устименко

     Наказ прокоментувала керівник Чернівецького рибоохоронного патруля Вікторія Устименко, – «Типовий репродуктивний цикл річкових раків включає зимово-весняне парування, яке проходить з грудня по березень. Концентрація ікряних самок на репродуктивних полях відбувається приблизно у квітні-травні, а виношування личинок самками може тривати до 25 червня».

     Відомство повідомляє, лов раків в заборонений період є порушенням природоохоронного законодавства, за яке передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу до 680 грн. Крім того, за кожен екземпляр виловлених в незаконний спосіб раків, порушнику доведеться заплатити по 25,50 грн. компенсації.

17-09-17-01

Джерело:

Чернівецький рибоохоронний патруль

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree