У різних областях України термін дії заборони на вилов раків відрізняється, в залежності від погодних умов. В Чернівецькій області з метою збереження та примноження популяції раків з 15 серпня по 30 вересня встановлено літньо-осінню заборону на вилов раків.
У зазначений час відбувається період другої линьки раків. Вона триває від кількох годин до доби. Період формування та зміцнення нового панцира від 1 до 1,5 місяця. Саме на цей період і встановлюється заборона на вилов раків.
За порушення правил рибальства передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого коливається від 34 до 680 гривень. Крім того, за кожен екземпляр виловлених в незаконний спосіб раків доведеться заплатити по 25,50 грн. компенсації.
Слід пам’ятати, що після закінчення терміну заборони, відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, рибалці за добу дозволяється виловити не більше 30 шт. раків на загальних водоймах та не більше 50 шт. на водоймах де впроваджене платне рибальство. Забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.
Чернівецький рибоохоронний патруль закликає не бути байдужими до рибних запасів, повідомляти про всі факти та можливі причини задухи риби у водоймах, дотримуватись встановлених правил рибальства, а у випадку, якщо ви помітили незаконний вилов риби та раків або порушення правил збуту біоресурсів, прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50 або «гарячу» лінію Чернівецького рибоохоронного патруля: (0372) 52-00-27.
Джерело:
Чернівецький рибоохоронний патруль