Заборонені засоби лову риби

1

Рубрика: Документи, які регламентують любительську та спортивну риболовлю, Новини

Drac     Часто рибалки використовують заборонені засоби лову риби посилаючись на те, що вони не знали, що даний засіб заборонено. Розповімо в цій статті про найбільш поширені заборонені знаряддя лову риби.

     Людство постійно вдосконалює свої знаряддя для лову риби починаючи від загостреної палиці і закінчуючи електровудками, і це неминучий процес так, як не можна зупинити науковий прогрес, так і не можна заборонити людям вигадувати нові засоби для лову риби. Але для аматорської риболовлі обов’язково слід робити обмеження у використанні тих чи інших знарядь лову. Якщо цього не робити, то всю рибу виб’ють і ловити буде нічого.

Всілякі ятера.

     Ці пастки виготовляють з плетених вербових прутів, дроту або капронової сітки, натягнутої на обід (обруч). Вхід для риби виглядає як лійка, в яку риба може увійти, а вийти не може. До ціього «благородного» сімейства відносять вентерь, ятерь, морду.

     Збитки від цих засобів лову полягають не тільки у великій кількості виловленої риби, але ще й у тому, що браконьєри часто забувають їх на місці «промислу», і риба в них гине і отруює продуктами свого розкладу всю водойму.

Jater

Доріжки.

     Класична браконьєрська снасть. Це – звичайна зяброва сітка, яку браконьєри випускають у воду і витягують назад на гумовому амортизаторі. При цьому на поверхні води нічого не видно і рибоохорона може виявити дані сітки тільки протягуючи по дну якір (кішку).

Dorojka

Парашути.

     Це конусоподібна мережева снасть діаметром від 5 до 10 м по периметру якої розташовані свинцеві грузила. Виготовляють їх з волосіні або капронової нитки. Застосовують, як правило, на швидких річках, перекатах, накидаючи на обрану ділянку акваторії, по грузилам затягується мотузка і риба опиняється в сітці. Для їх застосування потрібна достатня фізична сила, навички і спритність. Парашути суворо заборонені, так як завдають величезної шкоди рибним запасам.

Parashut

Ставні (стаціонарні) мережі.

     Це найпоширеніша промислова снасть, заборонена в аматорському рибальстві. Браконьєри використовують різноманітні по довжині, від 10 і більше метрів. Застосовують «трехстінки» – сітка складається з трьох шарів: перший шар з великою ячейкою, другий з ячейкою середнього розміру і третій з зовсім дрібною. Ці сітки особливо небезпечні, оскільки винищують рибу всіх розмірів, маломірну в тому числі. Також, застосування сіток в нерестовий період завдає ще більшої шкоди водним біоресурсам, коли проходять нерестові міграції риб. У сітки залітають цілі косяки риба, яка йде на нерест.

Sitki

Екрани (телевізори).

    Через свою дешевизну і доступність – це найбільш поширене браконьєрське знаряддя. Конструкція даного знаряддя лову наступна: зяброва сітка із мілкою ячейкою, довжиною 10 м і висотою 1,5 – 2 м оснащена поплавками по верхньому ряду ячейок, а по нижньому ряду вивішені грузила. Запускається у воду і витягається з води на гумовому амортизаторі. На чорному ринку ці снасті продаються з дуже дрібним вічком, що призводить до вилову маломірной риби, яка не досягла статевозрілого віку і не встигла відкласти ікру. Тим самим популяція риби винищується повністю. Суворо заборонені в аматорському рибальстві.

Ekran

Електровудки.

     Найбільш шкідливий браконьєрський засіб. Це заборонене знаряддя лову впевнено тримає пальму першості за масштабом руйнування екосистеми водойм. В залежності від потужності, вони здатні знищити все живе – від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів в радіусі від 5 до 20 метрів. Тим самим на багато років винищується харчова база риби. А та риба, якій вдалося вижити, стає нездатною до розмноження. Після “роботи электроудочників” ділянка водойми стає нежиттєздатною, а гниюча дрібна риба і мікроорганізми перетворюють водойма в мертву зону.

     Дивно, але спочатку “електровудка” була винайдена за кордоном для наукових цілей, а вже пізніше наші люди перетворили її на зброю масового знищення всього живого під водою.

Elektoudocka

Драч.

     Це саморобний браконьєрське засіб, який складається з спаяних або зварених разом декількох великих гачків. Кажуть, що браконьєрські способи лову тому і заборонені, що калічать і вбивають набагато більше риби, ніж виловлюють. Повною мірою це відноситься і до “драча”. Більша частина риби, що попалася на “драч”, зривається і потім все одно помирає від отриманих ран. За статистикою, лише 10% забагреної риби дістається браконьєрові, інша від отриманих травм гине.

Drac

Остроги.

     Це одне із найдавніших знарядь лову риби. Наприклад, у Фінляндії полювати на рибу з острогою вважається спортом, але в Україні острога – заборонене знаряддя лову. Риба, яка нереститься, втрачає обережність, піддається варварському побиттю острогою, особливо вночі. Браконьєри виходять на воду вночі, підсвічуючи ліхтариками, знаходять напівсонну рибу і багрят різними саморобними тризубами, трохи не вилами.

Ostroga

Павуки.

     Це заборонена снасть-пастка, яка складається з шматка квадратної сітки з приманкою в центрі, яка кріпиться до дуг, які розташовані навхрест, і палкою з мотузкою для підняття. Принцип лову – на приманку сходиться риба і раптовий підйом павука призводить до вилову, як правило, маломерної риби. Саме тому павуки заборонені.

Pauk

Перемети.

     Це дуже трудомістка і часу витратна браконьєрська снасть. Але браконьєри – народ працьовитий і наполегливий. Суть дуже проста: робиться донна снасть з товстою основною волосінню або шнуром і безліччю великих гачків на відводах з більш тонкою волосінню. Або ж взагалі, натягують основний шнур через усю річку, від берега до берега, на якому висять на відводах гачки з наживкою. Кількість гачків буває до сотні. В якості наживки використовують жаб, п’явок, виповзків, нарізку риби та інше. Перемети бувають заводського (Китайського) виробництва, або саморобними.

     Це скільки потрібно затратити часу і сил, щоб зв’язати перемет, приміром, на 50 гачків, потім назбирати наживки (купувати таку кількість нереально дорого), потім встановити в потрібному місці перемет (а поодинці це дуже складно), потім наживити всі 50 гачків?

     Звичайно, при такій кількості гачків рибі діватися просто нікуди. Тому дана рибальська снасть була заборонена ще в царській Росії Петром I.

Peremet

     Головним критерієм для визначення легальності риболовної снасті є кількість гачків, які на ній застосовуються. В нерестовий період дозволяється ловити тільки на один гачок поза зон нерестилищ, у спеціально відведених для аматорської риболовлі місцях. А в поза нерестовий період можна застосовувати до п’яти гачків на одного рибака. І природно, не можна перевищувати норми вилову риби, вся виловлена риба, що перевищує норму, буде вважатися видобутою із порушенням Правил любительського лову риби. І ще, забороняється виловлювати рибу меншу встановлених розмірів, які встановлені для кожного виду окремо.

Джерело:

“Чернівцірибоохорона”,

“Головрибвод”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Комментарии: (1)

Все зрозуміло розписано – які засоби заборонені! Щось – цілком є логічним, щось – навіть абсурдним здається! Наприклад, раніше я не розумів, що браконьєрського є в ятірях – тепер розумію, що залишені, загублені, вони наносять шкоду, то ж можу погодитися з забороною! Але заборонений павук – то це дурість! Чим він небезпечний? Бо, якщо є обмеження в вазі зловленої риби, то чому б не ловити її тим павуком? Встановити якісь дозволені параметри – і хай ловлять любителі! Але головне, що хотілося б дізнатися – яке підтвердження документальне є у всього цього матеріалу, що тут опублікований? Десь можна побачити конкретний закон, який забороняє той самий павук? Бо я конкретно знаю закон, який дозволяє використання павука (в певних цілях і з обмеженими параметрами)!!! Покажуть, де його забороняють!

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree