Засідання Міжвідомчої Комісії 14.04.16

Рубрика: Новини

20-04-16-03     Відбулось засідання Міжвідомчої Комісії з приводу проведення весняного зливу води (еколого-репродукційного попуску) з Дністровського водосховища.

     У засіданні Міжвідомчої Комісії взяли участь представники: «Чернівцірибоохорони», «Державного агентства водних ресурсів України», «Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів», Молдови, «Укргідрометцентру», Кам’янець-Подільської, Біляївської, Сокирянської районних рад, «Департаменту екології та туризму Чернівецької облдержадміністрації», «Новодністровської міської ради», «Екологічної інспекції в Чернівецькій області», НПП «Хотинський», «Управління водними ресурсами в Одеській області», «Укргідроенерго» та багато інших зацікавлених у проведенні раціонального та екологічно ощадливого весняного зливу води.

20-04-16-04

     На засіданні доповідали представники «Укргідрометцентру» і звернули увагу, що очікується маловодний весняно-літній період.  Представники Держводгагенства доповідали про недостатній рівень води у Дністровському водосховищі для проведення такої операції і звернули увагу на критично низький рівень води (максимальне спрацювання) у 2015 році.

20-04-16-05

     Представники Чернівцірибоохорони та екологічних організацій висловлювались про те, що злив води із Дністровського водосховища в теперішніх умовах маловоддя та прогнозу на маловодність в 2016 році призведе, до незворотних процесів в екосистемі р. Дністер в цілому.

20-04-16-02

     В той же час, представники Біляївської райради та Управління водних ресурсів в Одеській області вимагали найвищих показників по скиду води. На їхню думку на протязі двох тижнів показник скиду води повинен складати 500-700 м3/с. Аргументували необхідність такого різкого скиду води тим, що в Дністровських плавнях недостатній рівень води для проходження нересту риби та часто відбуваються пожежі.

20-04-16-01

     Вислухавши всі думки Міжвідомча Комісія прийняла наступне рішення:

  • еколого-репродукційний попуск розпочати з 16.04.2016 року по 16.05.2016;
  • проводити екопопуск з поступовим нарощенням скиду води до 300м3/с та зменшенням його до притокових витрат на протязі місяця;
  • при досягненні рівня Дністровського водосховища відмітки
    116 мБс негайно припинити екопопуск;
  • при збільшенні опадів, відповідно, припливу води до Дністровського водосховища в найближчий час, провести оперативне засідання комісії для корегування екопопусків в залежності від погодних умов.

     На думку екологів, таке різке скидання води із Дністровського водосховища призведе, як і в попередні роки, до масової загибелі відкладеної ікри на осушених берегах.

Джерело:

«Чернівцірибоохорона»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree