Зустріч рибалок-любителів із керівниками рибної галузі України

Рубрика: Новини

    05-03-18-0303 березня 2018 року в рамках виставки «Риболовля. Полювання. Туризм.» відбулась зустріч керівництва Держрибагентства з громадськістю. На заході були присутні Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов, заступник Голови Андрій Кравченко, керівники рибоохоронних патрулів Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Полтавської, Чернівецької та Черкаської областей, а також рибалки-любителі, представники громадських організацій та підприємці галузі.

     Модератором зустрічі виступив голова ГО «Громада рибалок України» Андрій Неліпа.

     На початку заходу Ярослав Бєлов запропонував провести зустріч у форматі живого відкритого діалогу.

     «Впевнений, що у вас назбиралось багато запитань з приводу розвитку рибної галузі, на які я, в межах своєї компетенції, спробую відповісти. Хочу наголосити, що я відкритий до коментарів, пропозицій та ініціатив і, в цілому, Держрибагентство веде політику максимальної відкритості та прозорості в роботі. На сьогоднішній зустрічі також присутні представники рибоохоронного патруля. Ви маєте змогу поспілкуватись з керівниками цих управлінь і спільно визначити шляхи взаємодії», – наголосив Бєлов.

05-03-18-01

     Так, на заході учасниками піднімались важливі питання, котрі стосуються продажу заборонених знарядь лову, особливо, сіток на ринках та в Інтернет-магазинах. Мова йшла про незаконний промисел на деяких водосховищах, ННН-рибальство та шляхи боротьби з цими негативними явищами. А також, лунало питання щодо контролю промислового вилову на річці Самара, Дніпропетровської області.

     Риболовна громадськість запропонувала співпрацювати в питаннях рибоохоронних заходів задля збереження рибних запасів. Було висунуто ідею спільно з правоохоронними органами проводити перевірку глобальних місць збуту заборонених знарядь лову та водних біоресурсів.

05-03-18-02

     Також, було акцентовано увагу на співпраці рибоохоронних патрулів, громадськості та інших профільних органів особливо під час нерестової заборони, яка незабаром розпочнеться.

     В ході зустрічі обговорювалися перспективи рекреаційного рибальства в Україні, адже багато європейських країн та США мають позитивний досвід в цьому напрямку. Наголошувалося на необхідності формування культури соціально свідомого рибальства.

     Представники риболовецької громади брали активну участь в обговоренні існуючих проблем, зокрема, ділилися власним досвідом виявлення порушень. Наводилися приклади випадків злісного браконьєрства, як на одному із озер Київської області, де рибалки особисто ріжуть незаконно розставленні сітки. Втім, цей випадок продемонстрував проблему недостатньої комунікації.

    Керівник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін прокоментував цю проблему і пояснив, що на одного патрульного в Київській області припадає 4 тис га води і близько 200 км річок.

     «Патрульний в силу своїх можливостей не може контролювати абсолютно всю територію. Тому прохання телефонувати нам на «гарячу» лінію, якщо ви помітили порушення. Спільними зусиллями ми зможемо побороти браконьєрство. Сподіваюсь на вашу співпрацю», – наголосив Володимир Мухін.

     Голова Громади рибалок України Андрій Неліпа додав, що лише у випадку, коли кожен буде повідомляти про порушення, свідком якого він стає – буде результат. «Якщо немає звернень, можна зробити висновок, що немає і проблем. І не потрібно стверджувати, що патрульні не працюють», – зазначив він.

     Наприкінці, Ярослав Бєлов подякував усім за конструктивну зустріч. Значну кількість проблемних питань, які підіймалися на зустрічі, він пообіцяв взяти під особистий контроль. Голова Держрибагентства також підкреслив ефективність та важливість рибоохоронного патруля та ще раз закликав до взаємодії. Адже лише спільними зусиллями нам вдасться вивести рибну галузь на якісно інший рівень.

Джерело:

Державне агентство рибного господарства України

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree