У США новорічні вогні на ялинці запалює електричний вугор

Рубрика: Рибацькі приколи

    12-12-19-01Працівники океанаріуму в місті Чаттануга (США) придумали незвичайний спосіб відсвяткувати новорічний сезон свят. Вони дали місцевим електричному вугру на ім’я Мігель Ваттсон можливість керувати вогниками на новорічній ялинці (ВІДЕО)

    “Кожен раз, коли Мігель видає заряд, сенсори у воді передають його на колонки, які перетворюють сигнал у звук і миготіння вогників,” – пояснив Джоуї Турніпсід, фахівець океанаріуму в прес-релізі.

     Швидке тьмяне мерехтіння створюється постійними зарядами низької потужності – це вугор Мігель так шукає їжу або своїх родичів. Яскраві спалахи говорять про збудження риби – найчастіше це відбувається, коли Мігель їсть.

12-12-19-01

    У разі небезпеки електричні вугри здатні видавати досить потужний заряд до 850 вольт, але в даному випадку датчики просто “переводять” його заряди на мову вогників і звуків. Яскравість ілюмінації прикрас ялинки залежить від того, скільки електрики виробляє риба для пошуку їжі або під час стресу. Чим більше електрики виробляє вугор, тим яскравіше світяться вогники на ялинці.

    Електрику для лампочок на ялинці виробляє не риба – спеціальний пристрій просто збільшує напругу в мережі в залежності від величини розряду вугра.

     Довідкова інформація:

    У природі електричні вугри (Electrophorus electricus) мешкають в річках Південної Америки. Уздовж витягнутого тіла риби, яке сягає від 1 до 3 м., розташована безліч спеціальних органів, які виробляють електрику. Вона потрібна рибам для того, щоб шукати здобич, оглушати її, а також боротися зі своїми природними ворогами. Дорослі електричні вугри можуть генерувати розряд до 1 ампер, тобто оглушити коня.

Джерело:

Аккаунт вугра Мігель Ваттсон в Твіттер

     Ознайомитися також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree