Людська фантазія безмежна. І оскільки люди постійно вдосконалюють старі рибальські снасті і придумують нові, в цій рубриці будемо викладати статті про різні риболовецькі снасті: які бувають, як застосовувати в різних ситуаціях на різних водоймах в різних погодних умовах, як зібрати своїми руками і модернізувати вже наявні.
Зайшовши в магазин з рибальськими снастями, аж очі розбігаються від величезного розмаїття всіляких пристосувань і аксесуарів для риболовлі. Всі рибальські снасті можна розділити на два великі розділи: літні і зимові. У двох словах розповімо про різні риболовецькі снасті:
Літні рибальські снасті
1. Поплавочная вудка.
Ймовірно, це найпоширеніша і всім відома рибальська снасть. Вудилища застосовують цільні, штекерні або телескопічні. Оснащують вудилища в теперішній час частіше безінерційною котушкою, рідше інерційною. Хоча, можна застосовувати глуху оснастку, коли основна волосінь кріпиться безпосередньо до кінчика вудилища. Діаметр волосіні і номер гачка вибирають в залежності від виду та ваги риби, яку збираються ловити, і від особливостей водойми.
2. Спінінг.
За допомогою спінінга ловлять хижу рибу. Спінінгові вудилища ділять на швидкого, середнього і повільного строю. Під строєм спінінгового вудилища розуміється швидкість, з якою вершинка вудилища займе початкове положення, якщо вудилище зігнути і різко відпустити. Також застосовують спіпінгові вудилища з різним кастингом – це діапазон ваги блешні або джиг головки (наприклад 7-20 гр.), на який розраховано вудилище.
В якості наживки застосовують: блешні (колебалки, вертушки), джигові насадки (силіконові твістери, віброхвости, жабки, рачки та інше), мертва чи жива рибка.
Волосінь – одна з найважливіших деталей спінінгової снасті. Для спінінга можна використовувати звичайну волосінь різного діаметру, в залежності від ваги передбачуваного улову. Але все частіше для джигового лову застосовують «плетінки» чи мононитку. Вони більш тонкі і завдяки нульовому розтягуванню, більш чітко передають момент торкання дна водойми джиг-головкою вершинці вудилища.
3. Донна вудка.
Донна вудка призначена для лову риби з дна. Являє собою вудилище з котушкою, а до кінця волосіні прив’язане грузило з одним або декількома гачками. Застосовують звичайні грузила або з годівницями. У продажу є величезна різноманітність годівниць, по вазі, по форму.
Найбільшого поширення набули фідерні годівниці, які застосовують як з відводами, так і без них.
4. Донна снасть.
Донна рибальська снасть призначена для лову з дна як білої, так і хижої риби, в залежності від наживки. Являє собою прив’язане до кінця волосіні грузило і кілька гачків. Закидають руками. Ловлять на донну снасть і з берега, і з човна.
5. Донна снасть з гумовим амортизатором.
Головною відмінністю донної снасті з гумовим амортизатором (в народі резинка) полягає в тому, що грузило в неї кріпиться до рибальської гумки. Поєднана одним кінцем з грузилом, а іншим з волосінню, гумка приблизно п’ятикратно розтягуючись, чим дозволяє рибалці витягати з води основну волосіь з гачками. При цьому, не потрібно кожен раз перезакидувати грузило. При різкій клювання гумка сама підсікає рибу, а при виведенні гасить ривки риби, тим самим запобігає сходу риби.
6. Кружки.
Кружки – вільно плаваюча по поверхні води рибальська снасть, яка складається з поплавця, на який намотана волосінь. До кінця волосіні прив’язаний грузик і поводок з гачком. Верхня сторона кружка пофарбована в червоний колір, нижня в білий. Волосінь проходить через антенку, яка є сигналізатором клювання – якщо кружок перекинувся, значить, риба клюнула. В якості наживки використовують живця – його чіпляють на гачок під перший промінь спинного плавця.
Рибальські кружки, згідно Правил рибальства, виставляють в кількості до п’яти на рибалку. Рибалки знаходяться в човні, спостерігаючи за переміщенням кружків, періодично переставляючи їх на вихідну позицію.
Зимові рибальські снасті
1. Вудки для зимової риболовлі.
Вудки для зимової риболовлі бувають самих різних конструкцій. Найбільш поширена вудка з мормишкою і сигналізатором клювання у вигляді кивка або маленького поплавка. За допомогою кивка рибалка може надати особливу гру мормишці.
2. Жерлиці.
Жерлиця – це рибальська снасть, призначена для лову хижої риби з льоду на живця. Є велика кількість заводських жерлиць, але найпростішою конструкцією жерлиці є палиця, по середині якої прив’язана і намотана основна волосінь. На іншому кінці волосіні грузило, невеликий поводок із гачком засадженим на живця.
Живець опускається в лунку, а палиця кладеться в метрі від лунки. При клюванні палиця зсовується і з неї починає розмотуватися волосінь. Рибаку залишається тільки підбігти і витягнути рибу.
Детальний опис цих та інших рибальських снастей будемо викладати в рубриці ⇒ Рибальські снасті ⇐.
Чітко і практично життєздатна рубрика. Зібрано все в одному сайті і не потрібно гортати та аналізувати зайву кількість матеріалу. Респект!