Рибалка 10.04.16 на озері по вул. Південно-Кільцевій

Рубрика: Розповіді

13-03-16-04     Від рибалок почув, що в озері завелися РОТАНИ. Вони схожі на звичайних бичків, тільки більші і мають зуби – це хижаки. Вирішив сам перевірити цю інформацію і в неділю з вудкою вирушив на озеро.

      У цей день погода була тепла (+ 22ºС) але трохи похмура. До озера йшов через парк «Жовтневий». В парку людей було як мурах у мурашнику. На кожній галявині смажили шашлики, сосиски. Відпочивали цілими сім’ями з дітьми, бабусями, дідусями і собаками.

     Раніше мені вже доводилося ловити ротанів на озерах. Ця риба вважається шкідливою. Вона винищує ікру всіх інших видів риб, а свою ікру вони охороняють. Єдиним природним ворогом ротанів є щуки. Практика показує, що у водоймах де є щука, ротанів немає.

      Для упіймання шкідників взяв поплавкову вудку (телескоп – 2,3 м) з трьохграмовим поплавцем для далекого заброса, так як прибережна смуга озера сильно заросла очеретом і мені доводилося перекидати поплавок через нього. Для наживки взяв черв’яків. Гачок середнього розміру. У ротана великий рот і навіть дрібні ротани легко проковтують великі гачки. Жилка тонка – 0,2 мм.

     Прийшов на озеро близько 16:00. Всі рибальські місця з нормальним підходом до води природно були зайняті рибалками. Довелося почати рибалку на не дуже зручному місці. Переді мною була смуга очерету і доводилося перекидати поплавок через нього. Після обіду дув досить сильний боковий вітер і поплавок швидко зносило в бік. Часто доводилося перекидати поплавок і ловити як на річці в проводку.

     Берег озера усипаний різним сміттям: покришки від автомобілів, пластикові пакети, пляшки і т. д. Звичайна картина, яку залишають після себе відпочиваючі на берегах наших водойм.

     Сусідній рибак регулярно, приблизно раз в 15 хвилин, витягав мініатюрну плотву. Снасть у нього була значно тонше моєї. Поплавок легше, волосінь тонше, гачок дрібніше. І улов з мізинець. Таку дрібну рибу почистити замучаєшся. І, так як вода в озері стійко тхне каналізацією, риба з нього неїстівна. Але озеро чудово підходить для спортивної риболовлі: зловив – відпустив.

     Через годину звільнилося місце з гарним підходом до води. На новому місці було набагато зручніше ловити рибу. Можна було поставити стільчик і зручно сісти. Поплавок крутило на воді, злегка притапливало і намагалася покласти дрібна рибка. За дві години риболовлі мені вдалося підсікти дві мініатюрні плотвички, які я відразу відпустив. А хижі ротани так і не показались.

     Можливо їх там дуже мало, або взагалі немає. Є думка, що ротани полюбляють чисту воду, а ароматну воду в озері на Південно-Кільцевій складно назвати чистою. Ближче до вечора піднявся сильний вітер і похолодало. Рибалку довелося припинити. Але я не здаюся і спробу спіймати ротана звичайно повторю, коли вода краще прогріється.

Автор розповіді:

Дімон-рибак

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree