Рибалка біля с. Грушівці з 11 по 15.05.16

Рубрика: Розповіді

15-05-16-02     Довго збиралися, вичікували гарної погоди, вивчали прогнози погоди з різних джерел на кілька днів вперед, і нарешті зважилися провести рибальську розвідку на Дністровському водосховищі.

     Традиційно представлю учасників рибальської експедиції:

  • автор цієї розповіді, водій, фото-відео оператор – Дімон-рибак;
  • рибак з величезним досвідом відмінно знає місцеві рибальські місця – Олег.

     Багато рибалок, і ми тому не виключення, люблять влітку виїхати на риболовлю на тиждень або навіть більше. Для такої серйозної вилазки необхідно провести серйозну підготовку: знайти підходяще місце, оглянути можливі варіанти під’їзду до води, зручність берега для риболовлі і відпочинку та багато іншого.

     У цьому 2016 року для аматорської риболовлі в нерестовий період відведені спеціальні ділянки на Дністровському водосховищі. Одна з таких ділянок починається від села Грушівці Кельменецького р-ну Чернівецької області, вгору проти течії до закінчення дачного селища. На карті, яка розміщена нижче червоним хрестиком зазначено місце даної рибальської вилазки.

15-05-16-01

     Під’їхати до води можна двома способами:

  • спуститься до дачного селища по більш-менш нормальній дорозі, а далі ловити рибу біля дач або залишити машини на березі і переносити речі пішки в ліс (перевозити речі на човнах в нерест заборонено);
  • прямо через ліс по розбитій дорозі – крутий, затяжний спуск з поворотами під різними кутами.

     Ми, звісно, обрали другий варіант. Під’їзд до цих рибальських місць славиться у рибалок кошмарною розбитою дорогою з затяжним спуском через густий ліс. За словами місцевих жителів, дощу в цих місцях не було більше 1,5 місяці, значить, дорога через ліс повинна бути проїздною і ми зважилися спуститись до води через ліс, щоб не тягати кілька годин речі на «горбі».

     Під’їжджаючи до лісу, ми помітили, що ділянка дороги перед нами була кимось пошкоджена. Але ми не звикли відступати. Швидко відремонтували дорогу підручними матеріалами і продовжили наш шлях. На відео, викладеному нижче, можете оцінити цю ділянку дороги.

     Недолік цього відео полягає в тому, що камера не показує крутизни спуску і кути схилів по яких проходить дорога, тому, що камера прикріплена до капоту машини, а дорога, машина і камера знаходяться в одній площині.

     Вийшовши на берег Дністровського водосховища, ми побачили, що рівень води значно нижче, ніж був минулої весни, коли вода доходила впритул до лісу і ловити рибу можна було з невеликих галявин. Тепер від лісу до води було метрів 10-15, а по оголеному дну сховища, вздовж берега є дорога. Виявилося, ця дорога виходить прямо до дачного селища. Дивіться відео нижче.

      Під’їхавши до дачного селища, я побачив, що на березі, перед дачами, готують до відкриття нову базу відпочинку з будиночками, альтанками, мангалами – все як годиться і в кращому вигляді.

День перший – середа 11.05.16.

     Зібралися, завантажилися і виїхали з м. Чернівці під обід. До місця риболовлі приблизно 110 км. Поки доїхали, вибрали місце риболовлі, вивантажилися, розклали табір, закинули по фідеру – був уже вечір.

     Ловити ми планували на фідери, наживка – опариш, прикормка – магазинна «Лящ з корицею». У перший же вечір я зловив три плотви і з почуттям виконаного обов’язку, втомлені, але щасливі, що нарешті вдалося вирватися на риболовлю на кілька днів, ми вирушили відпочивати.

15-05-16-02

День другий – четвер 12.05.16.

     Зранку поснідали і закинули по фідеру. Через деякий час Олегу попався невеликий річковий рак. Якось зачепився за шнур. В нерест ловити раків заборонено, звичайно, ми його відпустили. Дивіться відео нижче.

     Після цього і до обіду ми не побачили жодної покльовки. Кілька хвостів у нас було, тому на обід приготували стандартне блюдо рибалок – уху. Після обіду зкупались у Дністрі. Температура води була біля 10ºС. І з новими силами взялися за рибалку. Але до вечора клювання так і не розпочалося.

День третій – п’ятниця 13.05.16.

     З ранку Олегу вдалося зловити кілька підлещиків а мені попалося кілька плотвичок, але рибалка не клеїлася, зачепив і обірвав пару гачків, потім обірвав пару годівниць з відводами і зрозумів, що це не мій день.

     До обіду погода почала змінюватися, піднявся вітер, небо затягувало хмарами, але ближче до вихідних рибалки все прибували і прибували. Перші два дні ми були в гордій самотності – зовсім одні в лісі, а в п’ятницю після обіду, ліворуч і праворуч від нас було вже повно рибалок. Хто ловив на фідер, хто кидав блесну, хто просто відпочивав на березі. Справжня рибальська ідилія.

     Блеснильщикам траплялися дрібні, з палець, окуні. Фідери мовчали, рідко хто витягав мініатюрну плотву. До вечора, звичайно, рубанув дощ і значно похолодало.

День четвертий – субота 14.05.16.

     Всю ніч дощ то починався, то зупинявся і весь наступний день погода різко змінювалася. То виходило сонечко і вітер стихав, то налітав шквал з дощем. Регулярно перекидали фідери, оновлювали наживку, поміняли прикормку на свіжу. Риба геть відмовлялася клювати. З такими перепадами погоди і тиску (з середи до суботи тиск впав на 30 пунктів), рибу можна зрозуміти.

День п’ятий – неділя 15.05.16.

     З самого ранку лив не перестаючи дощ у супроводі сильного поривчастого вітру. Наші сусіди рибалки швидко збиралися і уходили. Тільки біля дач рибалили під дощем і вітром кілька непохитних рибалок. В таких погодних умовах ми не бачили сенсу продовжувати рибалку. До обіду зібралися і вирушили додому.

     В цю риболовлю погода показала все своє розмаїття: повний штиль з сонцем і теплом, шквал з дощем і холодом, не вистачало тільки граду зі снігом і морозом. І тим не менш рибалка мені сподобалася. На тараньку риби ми наловили, а більше в нерест мабуть і не варто. Плюс, ми відкрили купальний сезон в цьому році.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree