Рибалка на Пруту 22 квітня 2018 року

Рубрика: Розповіді

    22-04-18-04Риболовля на р. Прут завжди непередбачувана в плані улову: може ловитись риба, а може взагалі нічого не брати, а ще цікавіший момент, яка цього разу буде ловитись риба? Так і в неділю 22 квітня відправляючись на Прут взагалі не переймався, яку рибу я хочу ловити, але захопив із собою необхідні інструменти, щоб вже на березі річки переробити рибальську снасть під ту рибу, яка буде клювати (ВІДЕО).

     В цей день вода в Пруті була висока і брудна. Весняний паводок поступово завершується, рівень води йде на спад, і вона потроху очищається. Температура повітря +15 °С, невеличкий вітерець, небо абсолютно безхмарне, щебечуть пташки, на кущах і деревах перші молоді зелені листочки, одним словом – весна.

22-04-18-01

Річка Прут 22.04.18 року, фотографія зроблена з моста по вул. Калинівській

    Вийшов на берег Прута о 9:00 на правому березі, десь в 100 м вище Калинівського автомобільного ринку. На цьому місці берег річки укріплений спеціальними берегоукріплювальними протипаводковими спорудами. Вони як величезні «зуби» виступають з берега річки і на них зручно рибалити. Зручність цього місця для риболовлі оцінив не тільки я. В дев’ятій ранку там вже рибалили декілька людей.

     Для риболовлі взяв із собою одну зібрану поплавцеву вудку: жилка 0,2 мм, поплавець 1,5 г, гачок №7. В якості наживки порція опариша. Прикормку вибрав спеціальну для річки, але мене здивувала її ціна – 120 грн. за 1 кг. По моєму дещо дорогувато, однак, на які витрати не підеш заради гарного клювання?

     Вибрав собі місце для риболовлі на одному із берегоукріплювальних «зубів». На місці моєї риболовлі течія Прута значно повільніша, ніж на основному руслі річки, тому там можна пробувати рибалити на поплавцеву вудку в проводку.

22-04-18-02

    Замісив прикормку з місцевим піском, довів до такої консистенції, щоб грудка прикормки при ударі об воду розсипалась і створювала кормовий слід. Трохи прикормив і закинув вудку на опариша.

     І одразу на першій проводці побачив клювання, підсік, опариш на місці, а риби нема. Повторив проводку ще кілька разів, результат той самий. Очевидно риба є, але не підсікається. Значить, потрібно застосувати більш тонку снасть.

     Одразу на березі зібрав нову вудку: жилка 0,14 мм, гачок №5 (найменший, якій в мене був). Поплавець на 1 г. загрузив так, щоб на поверхні води виднівся лише кінчик, для більшої чутливості. Річкова риба дуже сильна: підуст, головень чи марена вагою 200-300 г. в ривку легко могли обірвати цю снасть, не кажучи вже про зачепи.

    Знову закинув на опариша і на другій проводці зловив швею (улія) розміром з палець. Потім ще одну, потім ще. Під час риболовлі постійно підгодовував рибу малими порціями прикормки.

22-04-18-04

     Зловлену рибу кидав у відро з водою, щоб вона не загинула (з метою в кінці риболовлі зробити маленьку фото сесію і відпустити рибу в річку), однак через пару хвилин вона вискакувала з відра і втікала назад в Прут. Щоб завадити рибі вистрибувати з відра, накидав у відро трави.

22-04-18-03

     Більш детально процес риболовлі можна переглянути на відео, викладеному нижче:

    Загалом, за 2,5 години риболовлі мені вдалось зловити біля 20 швайок і одного окунця такого самого розміру. В обід сонце сильно припікало, а я забув взяти кепку від сонця, тай результатом риболовлі я був задоволений, тому вирішив завершити риболовлю. Випустив весь свій улов назад в Прут і з відчуттям виконаного обов’язку відправився додому.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree