У четвер надійшла пропозиція від знайомих поїхати в п’ятницю на рибалку, мовляв, є місце в машині. Не довго роздумуючи, я відразу погодився. На наступний день, в п’ятницю 18 січня п’ять рибалок о 7:30 вийшли на берег Дністровського водосховища в повній екіпіровці для зимової риболовлі (ФОТО і ВІДЕО).
Температура повітря близько 0 ° С, повний штиль, рвані хмари не віщували опадів, товщина льоду 8-10 см – ідеальні умови для зимової риболовлі з льоду. Місце риболовлі було обрано не випадково: тут спостерігається різкий перепад глибин, можна на мілині пошукати білу рибу, а також можна на великих глибинах полювати на місцевих хижаків – окунів і судаків.
Перші лунки ми просвердлили на глибині 5-6 метрів. Відкрив рибальський рахунок як зазвичай Сергій Михайлович. Він зловив окуня. Потім і мені попався один, в загальному, рибалка почалася. Іншим рибалкам також траплялися окуні, але в кращому випадку один з лунки. Доводилося ходити, свердлити нові лунки, шукати рибу.
Години через дві я втратив інтерес до хижаків і вирішив перебратися на ділянку водойми з меншими глибинами. Відійшов метром на 100 в сторону Вороновиці, там було набагато мілкіше – 2-3 м. Просвердлив 4 лунки в ряд, прикормив зимовою прикормкою для білої риби і потихеньку рибалив в очікуванні підходу зграї, наприклад плотви.
В цей день сонце яскраво освітлювало берег і лід, місце риболовлі виглядало дуже красиво. У кущах на березі щебетали якісь пташки, одним словом, краса. Треба буде обов’язково влітку сюди приїхати порибалити на кілька днів.
З протилежного Хмельницького берега приходили рибалки. Мабуть в районі с. Сокіл також клювання було не фонтан. Всі ходили, свердлили лунки і іноді навіть ловили по одному окуню з лунки.
На закормлених лунках особливого кльову не було. Мабуть підгодовування не спрацювало, а можливо просто риба в цей день не брала. Всі клювання риби дуже ніжні, слабкі і траплялися тільки в пів води.
До четвертої годин дня мені вдалося зловити всього шість окунів і одну плотву. Всі інші рибалки крутилися на глибині близько 10 м. Я вирішив піти до них, дізнатися, як у них справи, а раптом там справжній жор?
Як виявилося, з уловом справи у всіх йшли приблизно так само як і у мене, за одним винятком. Практично на будь-якій риболовлі, коли у всіх не клює, знайдеться один рибалка, у якого прекрасне клювання. Так і в цьому випадку. Мій теска Діма переміщався від лунки до лунки на глибинах 12-15 метрів, технічно ловив по пару окунів, застосовуючи цікаву техніку гри мормишкою, і рухався далі.
Рибальський процес можна подивитися на відео, викладеному нижче.
Переглянувши відео, у глядача може скластися хибне враження, що на глибині 2 м я тягав одну рибку за одною, це не так. Тривале очікування клювання я вирізав, а глядачам залишив тільки моменти, коли трапляється клювання, і я витягую рибу – це фотомонтаж з метою зробити відео більш коротким і інформаційним. Кому цікаво дивитися як хтось годинами безрезультатно грає мормишкою?
Особисто мені рибалка сподобалася, отримав масу задоволення від спілкування з рибалками і зимовою природою. А риболовлю в цьому місце ймовірно слід повторити.
До зустрічі. Всім, ні хвоста, ні луски.
Ознайомитись також:
- Риболовля 13.01.19 на Дністровському водосховищі біля с. Сокіл і на озері в с. Зарожани
- Риболовля 04 березня 2018 року на Дністрі біля сіл Вороновиця та Макаріква
- Риболовля на Дністровському водосховищі біля с. Вороновиця 18.02.18