Нарешті сезон дощів закінчився, рівень води в річках поступово знижується і вода чиститься. А найголовніше, почала клювати моя улюблена риба – швея (ФОТО і ВІДЕО)
Близько сьомої ранку вийшли на берег Дністра. Погода сонячна, повний штиль, близько 20 ° С і як годиться в цю пору року – скажені комарі. До цієї невеликої незручності все рибалки звикли.
Підгодували рибу сумішшю відвареного пшона, гороху, магазинної прикормки і землі. З першого закидання відразу клювання і на гачку опинилася пристойного розміру, як для свого виду, швея.
Далі рибальський процес пішов по колу. Насадив опариша, закинув вудку, проводка із притримуванням поплавця в нижній точці проводки, клювання, підсікання і як результат – рибка в руках рибалки. Приблизно з трьох проводок одна закінчувалася результативно. 90% улову становила швея, рідко траплялися невеликі голавлики, рибці, підусти, бички і піскарі, яких ми зрозуміло відпускали.
Підгодовувати доводилося кожні 20-30 хвилин. Без підгодовування клювання ставало зовсім млявим, а відразу після закидання в воду чергової порції підгодовування клювання пожвавлювався з новою силою.
На фото я з одноденним ранковим уловом
Ми рибалили на Дністрі п’ять днів, виходили на риболовлю на пару годин з ранку, поки не зійшло сонце, і на пару годин перед заходом сонця. Причому кожен день пробували рибалити в різних місцях. В результаті наших рибальських пошуків у мене склалося враження, що місце риболовлі в даний період не має великого значення. Зараз рівень води поступово опускається і Дністер ще не увійшов в своє звичайне русло. Тому для такої риболовлі в проводку на поплавкову вудку підходять місця з глибиною води від 1 метра і сповільненою течією. Таких місць на Дністрі дуже багато.
В різних місцях клювала та сама риба, приблизно з такою ж інтенсивністю, з невеликими відхиленнями. Десь бички траплялися частіше, а десь рідше.
На відео, викладеному нижче, показана рибалка з ранку 19 липня 2020 року.
На завершення розповіді хочу відзначити, що швея хоч і дрібна риба, але дуже смачна. З неї виходить відмінна таранька, її можна коптити і смажити.
На фото смажена швачка в кукурудзяній муці
До наступних зустрічей, всім, ні хвоста, ні луски.
Ознайомитися також:
- Сплав по Дністру та риболовля з берега з 18 по 20 вересня 2019 року (ФОТО і ВІДЕО)
- Риболовля на Дністрі з 20 по 22 липня 2019 року (ФОТО і ВІДЕО)
- Риболовля на Дністрі з 13 по 17 червня 2019 року (ФОТО і ВІДЕО)