Риболовля на Дністрі з 13 по 15 вересня 2018 року

Рубрика: Розповіді

    Dnister_14-09-18_05У самий розпал «бабиного літа», в середині вересня цілком можна потрапити на хорошу, уловисту риболовлю з літніми рибальськими снастями. Ось і цього разу вирішили половити рибу на течії в проводку на поплавцеві вудки на Дністрі (ФОТО і ВІДЕО).

     На цей раз на риболовлю відправилися вдвох:

  • автор даного оповідання, фото і відео оператор, водій даної експедиції – Дімон-рибалка;
  • досвідчений рибалка з величезним досвідом, прекрасно знає місцеві рибальські місця – Олег.

    Оселилися на дачі у Олега в с. Мосорівка Заставнівського р-ну Чернівецької області і щоранку виїжджали на Дністер порибалити.

День перший – четверг 13.09.18

    У перший день на світанку ми вже розкладали вудки на березі Дністра. У цю пору року на світанку температура повітря досить бадьорить – 10-15 ° С, а ще більше бадьорить ранковий туман, який зі сходом сонця поступово зникає. До обіду стає по літньому спекотно.

Dnister_13-09-18_01

     Вода була прозора, чиста, але на поверхні води пливла піна, і течія води несла незрозуміло звідки водорості.

    Є думка, що риба не боїться людину, яка стоїть у воді, але в той же час добре бачить людину, що стоїть або сидить на березі і стає обережною або навіть йде від берега. Тому вирішили ловити стоячи по коліно у воді. Температура води в Дністрі в цю пору відносно тепла, як з крана в місті, в ній цілком можна було стояти по коліно тривалий час.

    На перших закиданнях вудки я намагався виставити глибину поплавця і як наслідок стався глухий зачеп. З перших хвилин риболовлі обривати снасть якось не хотілося. Довелося іти у воду. Як виявилося, дно річки в місці риболовлі було всіяне величезними валунами, за які надалі час від часу у нас траплялися зачепи. Трохи зменшили глибину, експериментували з дальністю закидання, підгодували, і рибальський процес поступово налагодився.

    Я пробував ловити рибу на бутерброд опариш з кукурудзою, а Олег ловив виключно на кукурудзу. В результаті, мені траплялася частіше плотва, рідше головні, а Олегу траплялися тільки головні, вагою 400-500 грам.

Dnister_13-09-18_02

    За перший ранок ми зловили вісім рибин (п’ять головнів і три плотви), і вирішили, що нам цілком достатньо.

День другий – п’ятниця 14.09.18

    З самого ранку вирушили на риболовлю на теж місце. Цього ранку тумана не було, повний штиль, піни на воді і водоростей річка несла набагато менше. Глибину і дальність закидання ми вже знали, тому відразу підгодували і взялися до роботи.

Dnister_14-09-18_01

    Як і минулого дня, я пробував ловити на бутерброд опариш з кукурудзою, а Олег надалі продовжував ловити строго на кукурудзу. У цей день риба була більш активною, клювання траплялися частіше.

Dnister_14-09-18_02

Ловилися симпатичні головні вагою 400-500 грам.

Dnister_14-09-18_03

Попадалася пристойна, жвава плотва.

Dnister_14-09-18_04

І навіть один підуст.

Dnister_14-09-18_05

Загальний результат ранкової риболовлі другого дня.

День третій – субота 15.09.18

     На ранок третього дня риболовлі погода почала змінюватися, небо затягували хмари, дув холодний поривчастий вітер. Піна на воді зникла, течія річки вже не несло водорості.

     Практика двох попередніх днів риболовлі показала, що опариш привертає плотву, а на кукурудзу ловляться більш великі головні. Тому вирішив змінити свою тактику лову і перейшов на кукурудзу.

Dnister_15-09-18_01

     У цей день клювання виявилося дуже слабким, ймовірно через зміну погоди. За чотири години риболовлі ми вдвох зуміли зловити тільки сім голавнів. Більше про цю риболовлю можна подивитися на відео викладеному нижче:

     За результатами даної риболовлі можна стверджувати – дійсно, обережний і полохливий головень не боїться людей, які стоять у воді, але тікає від берега, коли рибалка стоїть або сидить на березі. Нижче за течією, метрах в 50-ти від нас, рибалив чоловік також на кукурудзу в проводку сидячи на стільчику, на березі. Йому попадалася тільки плотва.

     Всім, ні хвоста, ні луски! До зустрічі.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree