Риболовля на Дністровському водосховищі біля с. Вороновиця 18.02.18

Рубрика: Розповіді

     18-02-18-06В неділю 18 лютого 2018 року в Чернівцях о шостій ранку температура повітря -1ºС і повний штиль – цілком комфортна погода для зимової риболовлі. Через пару годин дісталися до с. Вороновиця Кельменецького р-ну Чернівецької області і вирушили на Дністер (ВІДЕО + ФОТО).

     На цей раз на риболовлю відправилися вчотирьох, рибалки зібралися дуже серйозні і наполегливі, а саме:

  • Дімон-рибалка – автор цієї розповіді, фото і відео оператор;
  • Андрій – водій даної експедиції, максимально досвідчений і дуже уловистий рибалка, як кажуть, такий і в калюжі буде ловити;
  • Валентин – найдосвідченіший рибалка, завжди готовий поділиться з оточуючими своїм рибальським досвідом;
  • Сергій Михайлович – досвідчений рибалка, знає масу рибальських хитрощів і вивертів.

     Температура повітря на місці виявилася нижчою – -6ºС. Небо з ранку було затягнуто важкими сірими хмарами, здавалося, ось-ось повалить сніг, але сніг так і не пішов, а в обід навіть намагалося пробитися сонечко крізь хмари.

    Рибалок на льоду було безліч, але вийшовши на берег, ми виявили, що лід біля самого берега розтанув приблизно на метр. Відразу виникло логічне питання, як на нього потрапити.

     У нас було два варіанти:

  • зайти в воду і вибратися на лід, при цьому висока ймовірність того, що тонкий лід біля берега не витримає ваги рибалки і проломиться, а з мокрими ногами рибалка для когось відразу закінчиться, так і не розпочавшись;
  • неподалік хтось поклав довгу гілку між берегом і кригою, по ній теоретично можна дійти до міцного льоду, але в слизьких чоботах балансувати на мокрій гілці з ящиком, пакетом, буром, досить складно. Можна посковзнутися і впасти в крижану воду.

18-02-18-01

     Поки я розмірковував, як краще потрапити на міцний лід, Сергій Михайлович вийшов на лід по палиці, Валентин просто зайшов у воду і вибрався на лід, а Андрій пішов перевзутися в більш високі чоботи.

18-02-18-02

    Я, за прикладом Валентина, зайшов у воду і ступив на лід, під моєю вагою (105 кг без поклажі) тонкий лід жалібно заскрипів, але витримав.

     Вже через пару хвилин всі радісно свердлили лунки, шукали рибу. Першу рибку (окунь) зловив Сергій Михайлович, а я в цей час тільки свердлив першу лунку. Зробивши дві лунки, закинув дві вудки на мотиля і почав підбирати «ключ» до місцевої риби, пробував з дна, на гру з більшою амплітудою, з меншою, із зупинками, на підйомі мормишки, на повільному опусканні мормишки.

     Валентин і Сергій Михайлович застосували іншу тактику – вони переміщалися по льоду з однією вудкою, свердлили лунку, пору проводок, ловили одного-двох окунів з лунки і рухалися далі.

     За моїми спостереженнями, Андрій застосував дещо іншу тактику – свердлив лунку, пару проводок, якщо є результат, поруч робив ще одну лунку і ставив ще одну вудку.

    Коли у всіх уже було по пару рибок, я умовив свого першого окуня, потім ще одного і так далі. Як виявилося, в цей день риба абсолютно не хотіла брати з дна. Траплялися поодинокі клювання з дна, але більшість, на дрібну гру з повільною проводкою на підйомі мормишки. Причому клювання траплялися де попало: і у самого дна, і в пів води, і на самому верху біля лунки.

18-02-18-04

    З ранку ми рибалив метрах в 20-30-ти від берега на глибині близько двох метрів. Клювання було досить млявим. З однієї лунки ловили пару окунів і переміщувалися далі.

     Інші рибалки ловили по всьому Дністру: одна група рибалок ловила біля самого берега в очереті, хтось на середині, хтось під скелями. Ближче до обіду ми відійшли далі від берега на глибину близько семи метрів. Там відбувалося все те ж саме, пару рибок з лунки і сверли нові лунки. Єдиною відмінністю було тільки те, що тепер для виведення того ж окуня потрібно довше помахати руками.

    Порибаливши на семи метровій глибині близько години, ми перекусили і повернулися назад на двометрову глибину. Весь цей час, за моїми спостереженнями, більше клювань траплялося у Сергія Михайловича. Як виявилося, у нього на вудці сантиметрах в 20-ти вище мормишки був прив’язаний маленький гачок на короткому повідку, і більша частина клювань у нього траплялася саме на цей маленький гачок.

18-02-18-03

Окунь попався на верхній маленький гачок  

     І вже під кінець риболовлі рибальська удача таки посміхнулася мені – з однієї лунки поспіль без зупинки виловив 14 окунів.

18-02-18-05

     Нижче викладений відеозвіт про цю риболовлю:

     Далеко не на кожній зимовій риболовлі вдається наловити риби, або хоча б зловити одну дві рибки, але на цій рибалці всі були з рибою. Особисто я максимально пишався своїм загальним уловом в 27 окунів, поки Сергій Михайлович не зізнався, що у нього більше 40 штук.

    Загалом, всі поверталися додому в піднесеному настрої. Риболовля вдалася.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree