На початку літа випало кілька вільних деньків, а кожен поважаючий себе рибалка віддасть перевагу провести їх біля водойми, отримуючи естетичне і моральне задоволення від спілкування і єднання з природою (ВІДЕО).
Нескінченно довго збиралися виїхати на рибалку, також довго обговорювали найбільш зручне місце для майбутньої риболовлі, але так і не прийшли до спільної думки.
На цей раз на риболовлю відправилися вдвох:
- автор даного оповідання, відео оператор, водій даної рибальської вилазки і просто великий любитель всіляких рибалок – Димон-рибак;
- рибалка з величезним практичним досвідом, який переглянув нескінченну кількість годин відео про риболовлі, перерив Інтернет і всі доступні магазини в пошуках необхідних снастей, приманок, наживок – Вітьок.
В силу обставин, що склалися ми більше п’яти років разом не виїжджали на риболовлі, хоча раніше часто рибалили разом на озерах, річках, водосховищах. І ось через п’ять років, видалася можливість разом вибратися, згадати колишні рибальські пригоди, поспілкуватися з природою і один з одним.
День перший – п’ятниця 02.06.17.
Виїхали з міста Чернівці після обіду в сторону водосховища. Всю дорогу обговорювали де ж нам краще зупиниться: Вітю зі страшною силою тягнуло в Бернове, в «Дім рибалки», а мені більше подобалася думка порибалити в Макарівцях або Вороновиці. В результаті довелося використовувати «дзвінок другу».
Знайомий, якому я подзвонив, м’яко відхилив обидві наші пропозиції і висунув свою – рибалити біля с. Грушівці Кельменецького р-ну Чернівецької області. На цій нейтральній пропозиції і зійшлися.
З огляду на те, що в цей час діє нерестова заборона лову риби, точніше ловити рибу можна тільки в спеціально відведених місцях, на одну вудку і в світлу пору дня. Всі перераховані вище місця в цьому році виділено для спортивної та аматорської риболовлі на Дністровському водосховищі, тому вибирали серед них.
Добралися до місця риболовлі близько 18:00. Приблизно половина галявин були зайняті, поїздивши трохи по березі, вибрали собі підходяще місце і почали розкладатися.
Рівень води у водосховищі дуже високий, в порівнянні з минулим роком. Вся колишня берегова лінія і навіть перший ряд верб перебували під водою.
Закинули по одному фідеру, підгодували рибу, а далі зайнялися облаштуванням табору.
Першу рибку зловив зрозуміло уловистий Вітьок. Цього вечора особливого кльову не було, тому залишили рибу в спокої і почали спілкуватися з природою.
День другий – субота 03.06.17.
З першими променями сонця знову взялися за фідери. Якісно підгодовували, але підходила і попадалася в основному швея і плотва.
З огляду на те, що в цей час діє нерестова заборона, на цій рибалці ми не робили упор на ловлі риби, а більше культурно відпочивали в тіні під вербами. В обід пригріло сонечко, я занурився в Дністер, зробив невеличкий заплив. Вода чиста але прохолодна, по відчуттях градусів 12-14.
Слід розповісти, що вся берегова лінія після весняного паводку всіяна шаром побутового сміття. Чомусь склалася погана традиція, робити стихійні звалища сміття в ярах, на берегах струмків, малих річок. А під час весняного паводку все це сміття зносить у великі річки і в кінцевому підсумку в водосховища, де воно осідає на берегах товстим шаром. Дорога, по якій ми заїхали уздовж берега, усипана пластиковими пляшками – фото нижче.
Плюс, до принесеного паводком сміття, додають свій внесок і деякі несвідомі рибалки-любителі. Хоча останнім часом ситуація почала покращуватись. Всі рибалки, з якими я спілкуюся, починають риболовлю з прибирання місця, на якому зупинилися, і як мінімум вивозять за собою сміття.
А рибалки все прибували. Машини заїжджали по одній і цілими караванами. Щільність рибалок значно збільшилася. Перед заходом сонця мені попався один лящ, а весь день клюєвала різна риб’яча дрібнота.
День третій – неділя 04.06.17.
На світанку знову закинули по фідеру. Стояв повний штиль. Кльов був все той же і рибка ловилася та ж.
Більш детально рибальський процес можна переглянути на відео, викладеному нижче:
В обід зібралися і вирушили додому.