Риболовля з 1 на 2 червня 2018 року на озері біля с. Ставчани

Рубрика: Розповіді

     02-06-18-01Ідея, відправиться на риболовлю з ночівлею, виникла несподівано у мого дядька з ранку в п’ятницю 01.06.18. З початку, я відмовився, мовляв, є інші плани, але незабаром погодився. Що може бути важливіше риболовлі? Тим більше погодні умови сприяли культурному відпочинку на природі, в нашому випадку, зрозуміло, риболовлі. Швидко порадившись, вирішили порибалити на озері біля с. Ставчани Хотинського р-ну Чернівецької області (ВІДЕО).

     Всього на риболовлю зібралося шість чоловіків двома машинами, але як виявилося на місці, рибалити збиралися тільки четверо, двоє просто поїхали відпочити на природі біля водойми. Склад рибальської експедиції був наступним:

 • автор даного оповідання, фото і відео оператор – Дімон-рибак;
 • рибалка з великим досвідом, великий фанат риболовлі і рибальських пригод – мій брат Петро;
 • наш загальний дядько Гена – рибалка з величезним досвідом і стажем, очевидно, його рибальський стаж більше ніж мені років (а мені поки 42 роки);
 • Гена – просто знайомий рибалка;
 • Лесик і Льоша – два веселих друга, які вирішили відпочити на природі біля озера.

     Я з братом прибули на озеро першими в 17:00, а інші повинні були ось-ось під’їхати. Берег озера порадував ідеальною чистотою, скошеним очеретом у вікнах для риболовлі. На момент нашого приїзду на озері вже рибалили кілька груп рибалок. Вибрали собі зручне місце, зайняли місця для інших і взялися за справу.

    Начерпав у відерце мул біля кромки берега і замісив його з універсальною магазинною прикормкою. Трохи прикормив і закинув поплавцеву вудку на опариша. Волосінь діаметром 0,14 мм, поплавець 1 г і маленький гачок. Легка і зручна снасть для лову карася.

02-06-18-05

    З початку, ловились виключно маленькі з мізинець окуньці, яких ми відпускали. На десятому поспіль окунці ми вирішили їх не випускати, а кидати в садок, мовляв, все одно сміттєва риба. І це подіяло – почали попадатися карасі різного розміру, білі амури вагою приблизно 300 г і дзеркальні карпики вагою 300-400 г. Але навіть такі невеликі карпики чинили серйозний опір, постійно намагалися забитися в очерет, іноді при виведенні навіть доводилося застосовувати підсак. Карпиків і білих амурів ми звичайно відпускали, маленькі ще, нехай підростуть. До осені вони вже повинні набрати пристойну вагу. Ось тоді з ними буде цікаво поборотися.

    Машини з рибалками все прибували, а після 18.00 приїхали решта наших рибалок і відпочивальників. Дядя Гена теж закормив і закинув дві вудки. З початку, у нього також ловилися виключно окуньці, але ближче до ночі йому теж попались кілька пристойних рибок.

02-06-18-03

      Риба годувалася на відстані 3-4 м від берега, а клювання траплялися приблизно раз в 10-15 хвилин.

     Гена закинув вудку за поворотом і мені не було видно, що у нього відбувалося, але за його словами, йому попався маленький сомик, якого він відпустив.

02-06-18-02

Всі необхідні інструменти у рибалки завжди повинні бути під рукою: ніж, плоскогубці, екстрактор і обов’язково підсак.

     Наші відпочиваючі Лесик і Льоша ні секунди не нудьгували:

 • фотографували всіх оточуючих і спійману нами рибу;
 • загоряли;
 • купалися;
 • плавали на гумовому човні, при чому, вони обидва чудово містилися в одномісній човні;
 • смажили шашлик і сосиски на вогні;
 • варили юшку і так далі.

     Під вечір трапилося цікаве клювання, наживку взяла якась серйозна риба. Вона спокійно розмотувала волосінь з котушки абсолютно не звертаючи увагу на мої спроби зупинити її, а брати на силу при товщині волосіні 0,14 мм немає сенсу. Чого побоювався, так і сталося. Я притримав шпулю на котушці і потягнув вудлище на себе, в результаті тонка волосінь обірвалася і риба пішла разом поплавцем, грузами і гачком. Довелося перев’язувати вудку за ново.

     У нічний час доби на цьому озері риба абсолютно не клює, тому з настанням ночі вирушили відпочивати. Розвели багаття, смажили шашлик, спілкувалися один з одним і з природою, в загальному, приємно проводили час.

    На світанку знову взялися за рибалку. Замісив свіжу прикормку. Невеликими порціями, але через кожні пів години підгодовував рибу і вона у відповідь радувала клюваннями. Приблизно 50% улову складали дрібні окуньці – безжальні винищувачі наживки (опариша), 40% карасі, мені навіть попався один вагою близько пів кіло, і по 5% білі амури і карпики.

02-06-18-04

    Через пару годин зварили уху, а яка риболовля без рибної юшки? Потім засмажили мисливські сосиски на багатті, поснідали і почали збиратися.

02-06-18-01

      Упакували в машини всі свої снасті, прибрали все сміття за собою (по всьому березі на деякій відстані розміщені бочки для сміття), і з почуттям виконаного обов’язку вирушили додому.

      Риболовний процес можна перешлянути на відео, яке викладене нижче:

     Загалом, рибалка на озері біля с. Ставчани Хотинського р-ну Чернівецької області сподобалася всім. Хтось зловив більше, хтось менше (всі були з рибою), але ж на риболовлі не це головне. Головне, це спілкування з друзями, з природою.

     Всім, ні хвоста, ні луски.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree