Сім днів на Дністрі з 17.07 по 23.07.17

Рубрика: Розповіді

23-07-17-05     Що таке не клює і як з цим боротися? Мабуть, свої зміни в наші рибальські плани внесла зміна погоди з прохолодної дощової, на жарку сонячну. Почали риболовлю на Дністровському водосховищі в Макарівці, а завершили в Грушівцях (ВІДЕО).

     Вирушили на риболовлю в неділю 16.07.17 пізно ввечері великою дружною компанією в складі 11 осіб: 4 чоловіки-рибалки, три жінки і 4 дитини. Прибули в с. Макарівка Кельменецького р-ну Чернівецької обл. близько дев’ятої вечора. У цей час вже почало сутеніти. Оселилися на затишній дачі знайомих. Спустилися до Дністра, ознайомилися з берегом.

     В цьому році уздовж всіх берегів Дністровського водосховища рясно розрослися водорості. Ця перешкода створює значні труднощі рибалкам. Доводиться розчищати ділянки берега від водоростей для риболовлі з берега, або рибалити з човнів. Але як не чисть дно від водоростей, все одно вони залишаються, а значить, будуть зачепи і сходи риби. На цю риболовлю я взяв два надувні човни завдовжки 2,7 м і різні рибальські снасті для лову риби, як з берега, так і з човнів.

    У нашому розташуванні був десятиметровий дерев’яний пірс, і водорості перед ним були розчищені. В день виїзду погода була нестабільна, прохолодна, вітряна. То вийде сонечко з-за хмар, то знову затягнуть небо хмари.

День перший – Понеділок 17.07.2017.

     Після сніданку вирушили на берег. Погода сонячна, по літньому тепла, повний штиль. Прибережна ділянка розчищена від водоростей була шириною близько п’яти метрів. Двоє залишилися рибалити з берега, а я з братом вирушили на човні на протилежний берег блеснити під скелями.

23-07-17-03

    Можна сказати, що клювання в цей день практично не було. За пару годин блесніння нам вдалося зловити всього двох окунів. А з берега на фідери ловились дрібні бички і до обіду на поплавкову вудку попалась одна плітка.

23-07-17-06

    Весь цей ГІГАНТСЬКИЙ улов відправився в рибну юшку. В обід температура повітря піднялася за 30 градусів. Я почав катати на човнах екскурсії на протилежний берег, під скелі. Там ми купалися, засмагали, загалом, приємно проводили час.

23-07-17-04

     Увечері вийшов на човні блеснити уздовж водорослів. На воді не було жодного сплеску риби, жодного удару, жодного стуку і що дивно, жодного рибалки. Для досить великого дачного селища це дивно. Надія на вечірнє клювання не виправдалася.

    Наступні два дні пройшли за таким же сценарієм, що і перший день. Риба геть відмовлялася клювати. Але відсутність клювання з лишком компенсувала хороша погода, тепла, чиста вода, катання на човнах, купання – культурний відпочинок.

23-07-17-02

    За три дні риболовлі в Макарівці у мене склалася думка – тут риби немає! Хоча, швидше за все у відсутності клювання винна зміна погоди. У середу 19.07 ввечері зібралися і поїхали назад до Чернівців.

23-07-17-05

Ця фотографія мені сподобалася тим, що на ній мій теска (маленький Дімка) в перший раз бачить страшного, смугастого, звіра – окуня, який попався на вертушку вагою 10 г. за живіт. В очах дитини, напевно, це страшний річковий монстр, на якого можна дивитися тільки з рук мами.

День четвертий – четверг 20.07.2017.

     У четвер вранці оновив запас хробаків, опаришів, взяв дві короткі бортові вудки для лову з човна і з трьома друзями вирушив на водосховище біля села Грушівці Кельменецького р-ну.

     Розбили табір як зазвичай в лісі. На цей раз розташувалися навпроти затоки, в якій знаходиться база відпочинку «Ксенія». У літню спеку сховатися від пекучого сонця можна тільки в лісі. Берегова смуга сильно заросла кущами верби і акації. Рівень води в сховищі в цьому році високий, під самий ліс. Полян в лісі придатних для риболовлі мало і за розміром вони досить маленькі.

    Мої знайомі ловили з берега на фідери, а мені було цікаво спробувати ловити з човна на бортову вудку з кивком на мормишку – літній варіант зимової риболовлі. Для цього потрібно встановити два-три важких якоря, щоб човен стояв на місці і його не крутило вітром. На протилежному березі вибрав відповідне камення, прив’язав за допомогою капронового шнура до них поплавці (порожні пластикові пляшки) і встановив якоря метрів за п’ятдесят від берега на глибині близько семи метрів.

     В обід замісив прикормку з глиною, зробив кульки розміром з кулак і закормив в районі поплавців. Сидіти на човні в обідню спеку не кожному під силу. З верху смажить сонце, а його промені відбиваються від води. Виходить, рибалка на човні сидить як би в мікрохвильовці. І човен, і рибалка розігріваються ще більше. Тому я вирішив рибалити з човна по кілька годин вранці та ввечері, коли не так спекотно.

     На вечір знову замісив прикормку з глиною, закормив і почав рибалити. Ловилася різна рибна дрібнота: підлящики, плотва, рибець. Останніх, зрозуміло, я відпускав, оскільки це заборонений до вилову вид.

     Загодовував вранці, в обід і ввечері, а ловив рибу з човна по пару годин вранці та ввечері. В обід ми купалися, засмагали, каталися на човнах або просто сидячи в лісовій тіні дивилися кіно по DVD.

    Нічна рибалка особливого успіху не приносила. Мої знайомі за ніч ловили 5-7 рибок, а я вночі спав.

     Процес риболовлі і відпочинку на Дністрі можна подивитися на відео, яке викладено нижче:

    Кількість клювань на бортову вудку з човна і на фідер з берега виходила приблизно однакова, але на фідери часто траплялися зачепи за всюдисущі водорості і в результаті схід риби, а на бортову вудку ні.

    Особисто я бачу такі переваги бортової вудки перед фідером:

  • прикормка лягає постійно в одне місце, оскільки доставляється на човні до якорів;
  • прикормка довше приманює і утримує рибу в місці риболовлі, оскільки прикормка перемішана з глиною;
  • відсутні зачепи, а тому менше сходів риби;
  • виведення риби та закидання мормишки з наживкою на дно проводиться швидше;
  • гачок з наживкою точно лягає в підгодоване місце;
  • ловити з човна на бортову вудку можна на будь-якій відстані від берега, куди фідером не докинути.

     На фото, викладеному нижче, середньостатистичний результат одного сеансу риболовлі.

23-07-17-01

     Свіжозловлена риба відразу відправлялася на кухню – смажили на олії в кукурудзяній муці, варили рибну юшку, а додому я взяв десять рибок на тараньку.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree