Що таке не клює і як з цим боротися? Мабуть, свої зміни в наші рибальські плани внесла зміна погоди з прохолодної дощової, на жарку сонячну. Почали риболовлю на Дністровському водосховищі в Макарівці, а завершили в Грушівцях (ВІДЕО).
Вирушили на риболовлю в неділю 16.07.17 пізно ввечері великою дружною компанією в складі 11 осіб: 4 чоловіки-рибалки, три жінки і 4 дитини. Прибули в с. Макарівка Кельменецького р-ну Чернівецької обл. близько дев’ятої вечора. У цей час вже почало сутеніти. Оселилися на затишній дачі знайомих. Спустилися до Дністра, ознайомилися з берегом.
В цьому році уздовж всіх берегів Дністровського водосховища рясно розрослися водорості. Ця перешкода створює значні труднощі рибалкам. Доводиться розчищати ділянки берега від водоростей для риболовлі з берега, або рибалити з човнів. Але як не чисть дно від водоростей, все одно вони залишаються, а значить, будуть зачепи і сходи риби. На цю риболовлю я взяв два надувні човни завдовжки 2,7 м і різні рибальські снасті для лову риби, як з берега, так і з човнів.
У нашому розташуванні був десятиметровий дерев’яний пірс, і водорості перед ним були розчищені. В день виїзду погода була нестабільна, прохолодна, вітряна. То вийде сонечко з-за хмар, то знову затягнуть небо хмари.
День перший – Понеділок 17.07.2017.
Після сніданку вирушили на берег. Погода сонячна, по літньому тепла, повний штиль. Прибережна ділянка розчищена від водоростей була шириною близько п’яти метрів. Двоє залишилися рибалити з берега, а я з братом вирушили на човні на протилежний берег блеснити під скелями.
Можна сказати, що клювання в цей день практично не було. За пару годин блесніння нам вдалося зловити всього двох окунів. А з берега на фідери ловились дрібні бички і до обіду на поплавкову вудку попалась одна плітка.
Весь цей ГІГАНТСЬКИЙ улов відправився в рибну юшку. В обід температура повітря піднялася за 30 градусів. Я почав катати на човнах екскурсії на протилежний берег, під скелі. Там ми купалися, засмагали, загалом, приємно проводили час.
Увечері вийшов на човні блеснити уздовж водорослів. На воді не було жодного сплеску риби, жодного удару, жодного стуку і що дивно, жодного рибалки. Для досить великого дачного селища це дивно. Надія на вечірнє клювання не виправдалася.
Наступні два дні пройшли за таким же сценарієм, що і перший день. Риба геть відмовлялася клювати. Але відсутність клювання з лишком компенсувала хороша погода, тепла, чиста вода, катання на човнах, купання – культурний відпочинок.
За три дні риболовлі в Макарівці у мене склалася думка – тут риби немає! Хоча, швидше за все у відсутності клювання винна зміна погоди. У середу 19.07 ввечері зібралися і поїхали назад до Чернівців.
Ця фотографія мені сподобалася тим, що на ній мій теска (маленький Дімка) в перший раз бачить страшного, смугастого, звіра – окуня, який попався на вертушку вагою 10 г. за живіт. В очах дитини, напевно, це страшний річковий монстр, на якого можна дивитися тільки з рук мами.
День четвертий – четверг 20.07.2017.
У четвер вранці оновив запас хробаків, опаришів, взяв дві короткі бортові вудки для лову з човна і з трьома друзями вирушив на водосховище біля села Грушівці Кельменецького р-ну.
Розбили табір як зазвичай в лісі. На цей раз розташувалися навпроти затоки, в якій знаходиться база відпочинку «Ксенія». У літню спеку сховатися від пекучого сонця можна тільки в лісі. Берегова смуга сильно заросла кущами верби і акації. Рівень води в сховищі в цьому році високий, під самий ліс. Полян в лісі придатних для риболовлі мало і за розміром вони досить маленькі.
Мої знайомі ловили з берега на фідери, а мені було цікаво спробувати ловити з човна на бортову вудку з кивком на мормишку – літній варіант зимової риболовлі. Для цього потрібно встановити два-три важких якоря, щоб човен стояв на місці і його не крутило вітром. На протилежному березі вибрав відповідне камення, прив’язав за допомогою капронового шнура до них поплавці (порожні пластикові пляшки) і встановив якоря метрів за п’ятдесят від берега на глибині близько семи метрів.
В обід замісив прикормку з глиною, зробив кульки розміром з кулак і закормив в районі поплавців. Сидіти на човні в обідню спеку не кожному під силу. З верху смажить сонце, а його промені відбиваються від води. Виходить, рибалка на човні сидить як би в мікрохвильовці. І човен, і рибалка розігріваються ще більше. Тому я вирішив рибалити з човна по кілька годин вранці та ввечері, коли не так спекотно.
На вечір знову замісив прикормку з глиною, закормив і почав рибалити. Ловилася різна рибна дрібнота: підлящики, плотва, рибець. Останніх, зрозуміло, я відпускав, оскільки це заборонений до вилову вид.
Загодовував вранці, в обід і ввечері, а ловив рибу з човна по пару годин вранці та ввечері. В обід ми купалися, засмагали, каталися на човнах або просто сидячи в лісовій тіні дивилися кіно по DVD.
Нічна рибалка особливого успіху не приносила. Мої знайомі за ніч ловили 5-7 рибок, а я вночі спав.
Процес риболовлі і відпочинку на Дністрі можна подивитися на відео, яке викладено нижче:
Кількість клювань на бортову вудку з човна і на фідер з берега виходила приблизно однакова, але на фідери часто траплялися зачепи за всюдисущі водорості і в результаті схід риби, а на бортову вудку ні.
Особисто я бачу такі переваги бортової вудки перед фідером:
- прикормка лягає постійно в одне місце, оскільки доставляється на човні до якорів;
- прикормка довше приманює і утримує рибу в місці риболовлі, оскільки прикормка перемішана з глиною;
- відсутні зачепи, а тому менше сходів риби;
- виведення риби та закидання мормишки з наживкою на дно проводиться швидше;
- гачок з наживкою точно лягає в підгодоване місце;
- ловити з човна на бортову вудку можна на будь-якій відстані від берега, куди фідером не докинути.
На фото, викладеному нижче, середньостатистичний результат одного сеансу риболовлі.
Свіжозловлена риба відразу відправлялася на кухню – смажили на олії в кукурудзяній муці, варили рибну юшку, а додому я взяв десять рибок на тараньку.