Випробування АЕРОГЛІСЕРА на озері по вул. Південно-Кільцевій

Рубрика: Розповіді

13-03-16-07      Прогулюючись біля озера, яке розташоване у м. Чернівці на вулиці Південно-Кільцевій, зустрів чоловіка, який проводив випробування, зробленого ним самостійно з підручних матеріалів – АЕРОГЛІСЕРА (ВІДЕО).

     Я, Дімон-рибак, перед виходом на риболовлю намагаюся оглянути місце майбутньої риболовлі. Подивитися, як ловлять інші рибалки, на що і в яких місцях. В основному, рибалки – народ товариський та із задоволенням діляться своїми знаннями водойми і звичками місцевої риби.

     У неділю 13.03.16 з ранку йшов невеликий дощ. До обіду дощ припинився, але небо залишалося затягнутим хмарами. Мене зацікавили озера, що знаходяться в парку «Жовтневий» (м. Чернівці вул. Комарова). Озброївшись фотоапаратом та відеокамерою, вирушив на розвідку.

13-03-16-01

Невелика галявина із квітами мати-і-мачехи біля нижнього озера на вул. Комарова

13-03-16-02

     На набережній, уздовж верхнього озера прогулювалися люди, але рибалок не було. Обійшовши навколо, виявив кілька місць для риболовлі, а в місці, де в озеро впадає струмок з каламутною від дощів водою, плескалися дрібні рибки.

13-03-16-03

     На нижньому озері, розташованому на вул. Комарова, рибалили сім рибалок. Один з них намагався зловити хижу рибу за допомогоюдосить великого твістера яскраво салатового кольору, із важкою джиг головку. Інші рибалили на поплавкові вудки. При мені рибак витягнув невелику плітку і відпустив її назад в озеро. В якості наживки він використовував мотиля. Це озеро здалося мені перспективним для риболовлі.

13-03-16-04

     Далі, я вирушив на озеро, яке знаходиться на вулиці Південно-Кільцевій. До нього приблизно десять хвилин йти пішки. Береги озера сильно зарослі торішнім комишем, який місцями вигорів, а місцями залишився. Місць для риболовлі (вікон) було небагато. Після обіду рибалок на озері не було.

13-03-16-05

     Розглядаючи чергове рибальське місце, зустрів чоловіка, який проводив випробування невеликого плавального засобу, який за формою нагадував аероглісер.

13-03-16-06

     Автор розповідав, що зібрав його з підручних матеріалів самостійно. Особливості конструкції:

  • аероглісер тримався на плаву за рахунок двох поплавків з пінопласту (обклеєних фольгою), як у катамарана;
  • мотор з пропелером і дистанційне радіоуправління були взяті від дитячої іграшки – вертоліт, який зазнав аварії і ремонту не підлягав;
  • в задній частині аероглісера, відразу за пропелером, було два керма, які переключалися також дистанційно. У кожного керма було окреме реле для перемикання;
  • в середній частині розташувався відсік з трьома акумуляторами. Один акумулятор для мотора з вентилятором і по одному для кожного реле керма;
  • для скріплення всієї конструкції в цілому, був вдало застосований дитячий конструктор.

13-03-16-07

     Я був у повному захваті від побаченого. Нещодавно, в інтернеті, розглядав радіокеровані катери для риболовлі. Вони безшумно завозили прикормку в потрібне рибаку місце і при натисканні на кнопку – скидали її. Але такі катери коштують від 500 у.е. А тут, з підручних матеріалів своїми руками – бомба! Навіть забув запитати, як звуть автора цього аероглісера.

     Модель була експериментальна, так би мовити, прототип. І були видні деякі недоробки:

  • аероглісеру очевидно не вистачало заднього ходу – його заносило в очерет і самостійно виплисти на чисту воду він не міг;
  • осадка була дуже низькою і при цьому розмірі поплавців аероглісер не зможе взяти на борт корисний вантаж.

     А в цілому, ідея мені дуже сподобалася. Було б цікавим спостерігати розвиток цієї ідеї в майбутньому.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree