Ранньою весною за щукою зі спінінгом

Рубрика: Ловля різних видів риб

12-03-21-01     Ловля щуки навесні є досить продуктивною. З настанням перших чисел березня, навіть якщо більшу частину водойми все ще вкриває крига, щука виходить на активну годівлю. В цей короткий період у якості наживки для лову щука підійде все: воблери, твістери, віброхвости, вертушки, поролон, жива риба і т.д. (ФОТО)

     На початку березня трапляються найбільш великі, трофейні щуки, для піймання яких влітку доведеться неабияк постаратися.

     Весняний період жора, на жаль, нетривалий, до початку квітня щука повсюдно піде на нерест. Після нересту клювання відновиться, але це вже буде інша щука – апатична, часто млява, риба буде лише в сонячну погоду демонструвати щось схоже на переднерестовий жор. А на початку березня щука активна.

12-03-21-04

     У цей час щуки вже виношують ікру, що позначається на їх перевазі в їжі. Щуки в цей час не кидаються на велику рибу. Для лову щуки використовуються виключно дрібні приманки – 3-5 – сантиметрові воблери, таких же розмірів твістери, віброхвости і блешні.

Місця лову щуки ранньою весною

     Дуже часто переднерестову щуку можна знайти біля великих корчів в тихих, невеликих затоках і заплавах. В основному руслі це можуть бути будь-які місця – великі корчі, межа водоростей, зарості старого очерету, різні підводні кущики, топляки, і інші місця, можливі для використання в якості укриттів.

12-03-21-03

     Навесні все ж варто віддавати перевагу затокам і плесам – щука воліє не довго затримуватися в основному руслі річки. Причому, чим тихіша заплава, тим більше тут ймовірність зустріти щуку.

Вудилище та оснастка для лову щуки на початку березня

     Необхідно 2,5-4-метрове тверде вудилище, бажано з м’яким кінчиком. Завдяки м’якому кінчику краще відчувається снасть. Вудлище оснащується легкою безінерційною котушкою, бажано з запасною шпулею. Обов’язковий потужний фрікціон, легкий схід волосіні, безшумне підмотування. На котушку намотується якісна мононитка діаметром 0,3-0,4мм.

12-03-21-02

     Приманки підійдуть будь-які, але стрункі і компактні. Але на жилку їх варто кріпити за допомогою вольфрамового повідця – деколи щука воліє атакувати приманки в голову, і під час такої атаки зубами перекушує волосінь.

    Ловля щуки на спінінг ранньою весною

      Знайшовши перспективну ділянку, закидаємо приманку і здійснюємо рівномірну проводку в швидкому темпі. Рибалити часто доводиться на мілководдях, і шанси зачіпки досить великі. Якщо щука на даній ділянці є, то вона схопить і швидко ідучу приманку.

12-03-21-01

     Підсічена ранньою весною щука, напрочуд, як правило погано пручається при виважуванні.

     Ознайомитись також:

20-02-21-08Очікуваний улов – ОКУНЬ, неочікуваний улов – КОРОП (ФОТО і ВІДЕО)

06-02-21-05Везучий рибалка зловив взимку марену і сома на джиг (ФОТО і ВІДЕО)

13-12-20-06Особливості зимової ловлі карася з льоду (ФОТО)

RYBY

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree