Секрети лову навесні плотви в проводку

Рубрика: Ловля різних видів риб

    Staja_plotvyЛовля плотви на річці в проводку навесні, як правило, є дуже уловистим способом лову цієї риби. У статті можна дізнатися деякі особливості і секрети лову весняної плотви в проводку.

    Коли весна повністю вступає в свої права, водойми втрачають свій льодовий покрив і вода починає поступово прогріватися. В цей же час багато представників іхтіофауни починають свій шлях вгору за течією річок до своїх споконвічних нерестовищ.

Особливості нерестової міграції плотви

     Плотва, також підкоряючись інстинкту, збивається в щільні косяки і робить нерестові міграції. Саме в цей період починається найефективніша ловля весняної плотви. Однак слід знати, що не вся плотва одночасно відправляється на нерест. Адже частина плотви проводить зиму в більш комфортних умовах там, де є і хороший кисневий баланс, і відносно непогані кормові резерви. Тому їй вдається зберегти частину енергії для того, щоб долати течію і плисти до нерестовищ, які знаходяться в верхів’ях річки.

Staja_plotvy

    Інша частина, яка не має таких стартових умов, тривалих нерестових міграцій не здійснює і в основному нереститься в тих місцях, де мешкає постійно. Тому рибалка навесні на плотву може протікати по-різному. Хід плотви багато в чому залежить від погоди, але зазвичай починається у другій половині березня і триває не менше одного місяця.

    Рибалки, які мають великий досвід лову цієї риби, нерідко здійснюють тривалі поїздки на водосховища в той час, коли їх ще покриває лід. На додачу до зимових снастей вони завжди беруть на настільки тривалу риболовлю і літні снасті. А інші рибалки, які віддають перевагу навесні лову плотви на літню снасть, відправляються рибалити на річки.

     В принципі все це правильно. Якщо рибалка зміг відшукати уловисте місце, то клювання плотви там буде дуже активним.

В яких місцях ловля плотви навесні буде успішною?

   Як правило – це невеликі затоки, стариці, спокійні річкові заплави і інші місця, де риба може спокійно відпочити в процесі нерестової міграції.

     Перспективними ділянками є вигини річок, піщані коси, зони біля трав’янистих острівців. Особливо перспективні мілководні місця, де течія слабка або відсутня зовсім. Гарантовано можна сподіватися на активний кльов плотви, якщо в таких місцях є ями з прирусловими звалюваннями або зворотньою течією. У таких місцях кормова база для плотви та іншої білої риби завжди буде щедрою.

    У цих місцях завжди повно різних дрібних організмів і відзначається швидке зростання водоростей. А основний струмінь приносить сюди личинки різноманітних комах, мотиль і навіть земляних черв’яків.

    Косяк плотви, який зупинився в одному з таких місць, може відразу приступити до годівлі, а приманку на гачку риба помітить досить швидко.

    Тому ловля весняної плотви в місцях із зворотньою течією просто приречена на успіх.

     Втім, не треба думати, що все так просто і легко. Наживка, яка буде висіти у воді або лежати на поверхні дна не дуже приваблює плотву. Привабливою вона стане, якщо буде в постійному русі. А значить, навесні найефективнішою буде ловля плотви в проводку.

Снасть для лову плотви навесні в проводку

    Якщо ловля плотви буде відбуватися поруч з берегом, найкраще для цього підходить звичайне махове вудилище. Воно повинно мати глуху оснастку.

     Зазвичай ловля відбувається в місцях, де глибини невеликі, але проводку слід починати там, де проходить межа течії. В цьому випадку оснащення повинно володіти певними характеристиками.

    Поплавець в такому оснащенні повинен мати форму веретена і кріпитися в двох точках. Його тестові значення повинні перебувати в межах 1,5-3 г. Частина грузил розміщують на відстані 5-10 см від поплавця. Ще один невеликий вантаж розміщують поруч з вузлом або вертлюжком, з їх допомогою з’єднується основа і поводок. Довжина повідця повинна знаходитися в межах від 25 до 40 см. Гачок повинен знаходитися на відстані 15 см від підпаска.

    Все це в комплексі має підвищити управління оснащенням і перешкоджати виникненню перехлеста. Як основа добре підходить моножилка товщиною 0,14 мм, поводок завжди повинен бути трохи тонше – 0,12 мм.

     Для лову в проводку цілком підійде вудилище з недорогого пластика з кільцями. Також можна в цих цілях використовувати палицю для спінінга. Такі вудилища забезпечать точність доставки приманки в заздалегідь вибране місце.

Тактика лову плотви навесні в проводку

     Риболовля на весняну плотву в проводку має певну тактику. Спочатку треба провести кілька попередніх закидів, щоб визначити глибину на ділянці лову. Далі встановлюємо спуск трохи менше, ніж глибина самого мілкого місця на ділянці лову. Наживку треба закидати на кордон течії. Потім слід дочекатися, коли волосінь на повідку випрямиться, а далі приступити до підгальмовування і уважно спостерігати за поведінкою поплавця.

     Якщо клювання немає, то поплавець переміщається до берега по дузі. Траєкторію закидів і проводок треба постійно міняти. Таким чином, можна швидко встановити точки скупчення плотви і постійно посилати туди гачок з наживкою. Якщо сталося клювання плотви, її сход або несвоєчасна підсікання, приманку можна без проблем знову відправляти в ту ж точку лову.

Наживка і підгодовування для лову плотви навесні

     Ловля весняної плотви відбувається в першу чергу на великих личинок мотиля. Непогано клює ця риба на тонкого гнойового хробака і опариша. Можна робити і комбінації з усіх перерахованих наживок під час лову в проводку на течії.

    Якщо весняний лов відбувається в проводку в місцях, де течія сильна або середнє, тоді підгодовування місця лову особливого значення не має.

     Але якщо ловля плотви буде проводитися в спокійній або повільно текучій воді поблизу від берега, тоді підгодовування буде дуже актуальне, а ймовірність активного клювання багаторазово зросте.

    Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree