Що потрібно знати при ловлі ляща взимку з льоду на озерах і водосховищах

Рубрика: Ловля різних видів риб

lesc_na_ldu_3     Чому все більше рибалок цікавляться зимовою риболовлею ляща з льоду. Яка особливість клювання цієї риби в період льодоставу. В якій частині акваторії водойми варто шукати ляща. Які морфологічні особливості рельєфу привертають до себе ляща і чому. Чому вудку, якою ловлять ляща, оснащують поплавком. Скільки лунок, як правило, бурять рибалки. Чому іноді варто ловити ляща на безнасадні приманки. Чи ловлять ляща вночі. Чому варто підгодовувати лунки. Де саме варто шукати активні зграї цієї риби за останнім льодом навесні.

     Лящ взимку є бажаним трофеєм для багатьох шанувальників риболовлі з льоду. Ця велика риба приносить при своєму виведенні масу незабутніх емоцій  щасливчику, якому вдалось її зловити.

lesc_na_ldu_3

     Лящовою риболовлею з льоду з кожним роком цікавиться все більше рибалок через те, що після підсічки велика риба надає гідний опір, бореться з усіх своїх сил і підсумок цієї боротьби не завжди передбачуваний. Що в свою чергу змушує рибака докласти масу знань, умінь і кмітливості, щоб в результаті вийти переможцем у сутичці з цією великою рибою.

lesc_na_ldu_2

    Цікавою особливістю клювання ляща на початку льодоставу є те, що він в цей час практично не бере. Швидше за все, позначається шоковий стан риби від того, що змінилися гідрологічні умови на водоймі в такий короткий період часу – з’явився лід, стало набагато менше розчиненого кисню у воді. І рибі потрібен якийсь час, щоб адаптуватися до умов зими. Але через кілька тижнів після льодоставу лящ починає клювати, а саме клювання посилюється по міру наближення весни.

lesc_na_ldu

     Ловиться великий лящ, як правило, в центральних і найбільш глибоководних частинах водойми. Саме тут йому комфортніше перебувати на глибині, де підводні течії води приносять з собою різну їжу. Також лящ зустрічається в різних частинах водойм поблизу корчів, де харчується водними личинками і дрібною рибою, яка ховається в цих місцях для зимівлі. Можна також в зимовий час зустріти, але рідко, великого ляща на мілинах в центральній частині водойми, де він харчується залишками торішньої трави або ж шукає черепашок, молюсків.

«Коромисло з поплавцем» – оснащення з поплавцем для зимової ловлі ляща з льоду

koromyslo-z-poplavcem

1 – намистинки виконують функцію стопора

2 – свинцевий важок

     Ловлять ляща, як правило, на стаціонарні вудилища без коливальних рухів, рідко застосовуючи кивок, а частіше – маленький зимовий поплавок. Саме слідкуючи за поведінкою поплавця під час клювання ми можемо дізнатися про те, що у нас клюнув лящ: поплавок плавно піднімається з води і лягає на бік.

      Часто при лові ляща бурять льодобуром кілька лунок і виставляють на них ряд вудок, що дозволяє збільшити шанс піймання цієї великої риби. При лові ляща також варто в лунку кинути кілька порцій прикормки: живого мотиля або спеціальної сипучої прикормки, яка призначена для приманювання риби.

«Коромисло з кивком» – оснащення з кивком для зимової ловлі ляща

Koromyslo_na_liascia

    Також ляща намагаються ловити відразу на кілька гачків, таке оснащення називається коромислом. Це коли до основної жилки з грузиком прив’язується в перпендикулярному положенні посередині невеликий дріт або струну, а до неї з двох боків кріпляться гачки. Використання декількох гачків одночасно збільшує вірогідність клювання риби в кілька разів.

     Крім того, рекомендується періодично обловлювати лящові лунки безнасадними приманками: блешнею, чортиком, козою, цвяшком. Практика показує, що іноді малоактивний лящ непогано відгукується саме на ці види приманок.

    Ляща переважно ловлять взимку в світлий час доби, але також відзначається непоганий вихід цієї риби до підгодовування і клювання відразу ж після заходу сонця або ж перед самим світанком. Тому є рибалки, які спеціально залишаються в палатах на нічну риболовлю.

     На самому ж початку весни лящ активно ловиться в місцях впадання річок у озеро або водосховище. Це пов’язано з тим, що він сюди виходить на прибуваючу насичену киснем талу весняну воду, яка несе з собою також різного роду поживні речовини.

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree