За головлем з донкою по весняних водоймах

Рубрика: Ловля різних видів риб

     Golavli_v_traveКоли на весняних водоймах відбувається схід льоду, і головні залишають свої зимові притулки, вони в перший час активно не харчуються. Тільки через 7-10 днів після звільнення водойм від залишків льоду головень перериває свій «піст». У басейнах прикарпатських річок Прут і Дністер головень водиться повсюдно, але зловити цього обережного наполовину хижака весною іноді не легко.

     У багатьох рибалок склалася думка, що концентрація головня в водоймах завжди незначна, і зустрічається він рідко. Зрозуміло, це зовсім не так. Якщо ви виявили головня в водоймі, де рибалите постійно, то знайте, він там є і його цілком достатньо. Навесні пік активності цього білого наполовину хижака припадає на травень. Активна ловля починається в середніх числах травня, після нересту і нетривалої адаптації.

    Ловля цього річкового красеня в березні-квітні, перш за все, відбувається на спінінг або на донку. Ікрометання головня припадає на останні квітневі дні або на перші числа травня. Відбувається нерест досить швидко, і тривати всього одну добу або трохи довше.

Golavli_v_trave

     Весною ловити цю обережну рибу можна цілком успішно, якщо знати деякі особливості поведінки головня, а також вміти відшукувати місця його скупчення на водоймах.

     У тому випадку, якщо рибалці відомі нерестовища головня, він цілком здатний швидко відшукати його самого. В процесі нерестової міграції головні не припиняють харчуватися. І до своїх нерестовищ вони переміщаються не дуже кваплячись.

    Нереститься річковий красень в місцях тихих, добре прогрітих сонцем. Зазвичай такі місця знаходяться в притоках великих річок. Значна концентрація головня відбувається в останні квітневі дні на ділянках перед гирлами малих річок.

Перспективні місця пошуку головня весною

     Теплими квітневими днями середні і дрібні головні масою не більше 0,6 кг зазвичай тримаються поруч з берегами. Пояснити це легко: в воду потрапляють різні личинки і комахи з кущів і дерев, які ростуть поруч з водою, а головень їх швидко підбирає. Падає туди і хрущ. Він для річкового красеня найперший делікатес. Що стосується особин більших розмірів, то вони воліють перебувати на видаленні від берега, як мінімум на 20 м. У денний час ловля великого і досить обережного головня дуже складна.

     Головень навесні добре клює з ранку і після заходу сонця. Це стосується, як правило, особин великих розмірів. Його ловля ведеться на донні снасті. Адже вранці і в вечірніх сутінках риба йде в глибоководні місця на пошуки корму. У цей період ловля донкою буде успішною тільки до ікромёта головня. Після ікромёта вона втрачає свою ефективність. Ловля починається не пізніше 8 ранку. Вечірньої пори починати ловлю можна, коли настають сутінки. Тривати вона не довше ніж до 23 годин.

Наживка для лову головня навесні

    Хрущ – це найпривабливіша для головня наживка в цей період. Привабливі для головня і різноманітні личинки. Часто в якості наживки ефективно застосовують личинок опариша або гнойових хробаків, але по ефективності з травневим жуком їх не порівняти. У цей період найефективнішою приманкою вважають хруща.

     З більш детальним описом найбільш поширених наживок для ловлі головня навесні можна ознайомитись перейшовши за посиланнями:

Снасть для лову головня навесні

     Для лову головня донна снасть з оснащенням на вудилищі вважається вельми уловистою. Ще ефективно ловлять головнів в проводку на поплавцеву вудку, але тут техніка лову трохи складніша. Можна використовувати і оснащення, намотане на мотовильце.

    Головень клює потужно і агресивно. Якщо донка закріплена на вудилище, то воно буде служити хорошим амортизатором. А якщо донка змонтована на мотовильце, то її доведеться закріпити до чагарнику.

    Для лову у вечірні години застосовують сигналізатори клювання з підсвіткою. Якщо донкою оснащено вудилище, тоді краще користуватися світлячками. Якщо використовується донка на мотовильці, тоді її слід оснастити дзвіночком.

    Навесні після танення льоду і настання паводку вода каламутна. А значить, можна застосовувати волосінь, що має більший діаметр, але товсту моно нитку швидко зносить течією. Фахівці радять оснащувати донку основою жилкою від 0,30 до 0,35 мм.

    Також донку можна оснащувати плетінкою при монтуванні на вудилище, при цьому воно повинно мати гнучку вершинку. Інакше вудилище може обламатися, якщо піде потужне і різке клювання. Звичайну донку, змотану на мотовильце, оснащують моножилкою. Вона має амортизуючі властивості і протистоїть потужним ривкам, які здатний робити головень.

    Донки монтовані на вудилищах, повинні оснащуватися котушками. Тип котушки може бути будь-яким. Зрозуміло, краще, якщо котушка буде безінерційною. З її допомогою можна робити більш дальні закидання і при цьому не заплутати жилку. Також котушка повинна по можливості мати байтранер.

     Донка на головня досить проста. На кінці чіпляють вантаж, який має плоску форму. Він дає можливість мінімізувати вплив сили течії. На видаленні від вантажу 45-50 см слід монтувати перший поводок. Волосінь для нього повинна мати менший діаметр, ніж основа приблизно на 0,02 мм. В цьому випадку жорсткість основи та повідка матимуть правильний баланс. Тоді можливість перехлесту буде мінімальною.

     Довжина повідків в будь-якому випадку буде сильно залежати від наявності течії і її швидкості. Чим більша швидкість і сила течії, тим меншу довжину повинен мати поводок. Але мінімальна довжина повинна бути в межах 30 см. Допускається монтаж кількох повідків на одну снасть, але підходити до цього потрібно продумано. Адже можливість перехлеста снасті може сильно збільшитися.

Тактика лову головнів навесні

     Від вірного вибору тактики, яка застосовується для лову весняного головня, значною мірою залежить ефективність всієї рибалки.

     Рибак для досягнення своєї мети повинен врахувати той факт, що головню для повноцінного функціонування потрібно чиста вода. А значить, такі місця і треба шукати в першу чергу. Кам’янисте або піщане дно – перша ознака, що в цьому місці може мешкати головень. Річковий красень не переносить місць з мулистим дном і довго там перебувати не може.

     Найважливішим фактором лову головня є наявність струменя течії. Снасть потрібно послати на максимально наближене до струменя відстань, але в сам потік вона потрапляти не повинна.

    На річках, де є судноплавство, ловля річкового красеня повинна відбуватися поблизу від фарватеру. Після закидання донки в потрібну точку встановлюють сигналізатор клювань.

     Найперспективніший період полювання на річкового красеня – це кінець квітня. Саме в цей період можна успішно добути великих і не дуже обережних головнів.

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree