Травневий жук

Рубрика: Наживки

19-04-16-02     Незаслужено забута наживка для лову великої риби – хрущі. Розглянемо особливості застосування цієї наживки для ловлі риби.

      Період найбільшої кількості вильоту хрущів збігається з часом цвітіння бузку. Риба ловиться як на мертвого жука, так і на живого, але зрозуміло, більш привабливим для риби буде той жук, що рухається (живий).

Збирання хрущів.

     Хрущів збирають із землі рано вранці, потрусивши дерево на якому вони сидять. Воліють жуки ночувати на самотньо стоячих, невеликих дерева листяних порід, наприклад на березі або на вербі. Після того як жуки зібрані, їх можна покласти в коробку або банку, в якій потрібно проробити отвори, щоб жуки не задихнулися. Всередину банки з травневими жуками слід покласти молоді пагони.

19-04-16-04

     Ще відомо, що з приходом ночі жуки летять на світло і всю ніч літають навколо ліхтарів. В цей час їх ловлять руками або наприклад кепкою, направляючи до землі і складають у банку. Це дуже захоплююче заняття. Іноді жуков злітається на світло стільки, що ловити їх краще з закритим ротом.

19-04-16-01

     Риба також чудово ловиться на личинки хруща, але їх складніше добути. Личинки протягом 3-4 років ростуть під землею, харчуючись корінням рослин. Для риболовних цілей їх доводиться просто викопувати із землі.

Насаживание хруща на гачок.

     Насадити травневого жука на гачок можна різними способами. Найбільше риби подобається живий жук (що рухається), тому бажано залишити його живим, наживлюючи під грудку жучка, а жало пропустити через черевце.

19-04-16-05-2

19-04-16-05-1

19-04-16-05-3

     Важливо, щоб жало стирчало з тіла жука, інакше рибу буде складніше підсікти і буде багато помилкових поклевок.

Риболовля на хруща.

     Найкращим періодом для лову риби на хруща є, коли вони самі падають мертві на землю і у воду. Для ловлі на хруща кращою вважається тепла, сонячна погода. А після похолодання і проходження дощів клювання йде на спад. Ловлять на хруща як з дна, так і з поверхні води. У ранковий час риба охоче клює з дна, а в денний і вечірній час – з поверхні води.

19-04-16-03

     Найчастіше на хруща ловиться головень та жерех, але іноді трапляються й інші види риб і навіть сом. Краще всього шукати головня на річках з великою течією, на перекатах і в прибережних ділянках, де сила та напрямок течії постійно змінюється. Часто знайти головня можна в прибережних районах, де з дерев у воду падають їх улюблені ласощі – хрущі.

     Навесні головень клює на протязі всього дня, краще з ранку і ввечері, але вести себе на риболовлі слід дуже тихо, так як головень дуже обережна і полохлива риба.

Штучний травневий жук.

     Індустрія риболовних снастей не стоїть на місці і вже давно є у продажу різні варіанти штучних хрущів.

19-04-16-06

     Однак натуральний, живий жук для риби завжди буде більш привабливим і відповідно більш уловистим.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree