«Живі» наживки для зимової риболовлі

Рубрика: Наживки

Zimovi_nazyvky     Із пониженням температури води у зимовий період мирні види риб змінюють режим харчування: із їжі рослинного походження, на їжу тваринного походження. Через це в якості зимових наживок для риболовлі найбільш ефективними є: мотиль, опариш, черв’як та гамарус (ФОТО)

      Тепер детально розглянемо особливості та переваги перерахованих наживок.

Мотиль

Motyl_na_ruci

     Мотиль – це личинка комара, прекрасна наживка для зимової рибалки. Це основна кормова база риби практично будь-якого водоймища. Мотиль відмінно працює на будь-якій водоймі при лові будь-якого виду риби, за винятком, звичайно, таких видів риб як сом, щука, судак.

     Щоб зберегти його живим і придатним для риболовлі, якщо ви придбали його заздалегідь, необхідно просто загорнути його у вологу ганчірку і покласти у холодильник.

    Якщо клювання слабке, часто допомагає такий прийом, як використання разом мотиля і опариша. Можна надіти на гачок опариш-мотиль-опариш, можна мотиль-опариш-мотиль.

Опариш

Oparish_na_ruke

     Опариш – головний конкурент мотиля на зимовій риболовлі, і вважається також кращою наживкою. Рибалки найчастіше комбінують саме ці дві найпопулярніші зимові наживки. Але у опариша є певні переваги перед мотилем, хоча б те, що він набагато краще тримається на гачку.

     Рибалка на опариша зимою – це кльов будь-якої мирної риби. Зберігати опариша необхідно в банці або коробці з отворами для повітря в прохолодному місці.  В холовильнику або на балконі опариш впадає в заціпеніння, а коли знову потрапляє в тепло — оживає. Опариша вдало можна кобмінувати на одному гачку з мотилем.

Гамарус (мормиш)

Gamarus_na_lodone

     Ще одна ефективна наживка для зимової рибалки – гамаруса (мормиша), він же – рачок-бокоплав. Є дуже хорошою і надійною приманкою.

     На гамаруса (мормиша) клює практично вся мирна риба і навіть хижаки – окунь, судак і щука. Ловля на гамаруса (мормиша) зимою може успішно може себе проявити в бутерброді з мотилем або опаришем.

     Залежно від водойми кращий кльов може спостерігатися при лові на чистого гамаруса (мормиша), або на гамаруса (мормиша) з опаришем, чи на гамаруса (мормиша) з мотилем.

      Зберігати гамаруса (мормиша) можна в холодильнику на нижній полиці в ємностях з отворами для доступу кисню.

Черв’як

Ceri_na_lodone

     Черв’як – це справжній делікатес для риби взимку і дуже популярна наживка для зимової рибалки. Часто виручає коли на інші принади не клює. Коли риба бачить взимку справжнього живого хробака – вона просто не може встояти. Рибалка на черв’яка зимою – це дійсно можливість гарно порибалити.

     Основні вимоги для його зберігання в домашніх умовах взимку — це ґрунт і харчування. Зберігати можна в будь-якій ємності, але, звичайно, краще, якщо вона буде побільше. Якщо зберігаєте черв’яків у закритій місткості, обов’язково повинні бути отвори для доступу свіжого повітря. Загалом, ємність необхідно заповнити ґрунтом з додаванням гною і регулярно, помірно зволожувати. В таких умовах черв’яки можуть пережити всю зиму і приносити вам непоганий улов на кожній рибалці.

Бутерброд

Buterbrod_oparish_motyl

     У зимовий період іноді риба не клює на окремі наживки, але проявляє активність на «бутерброд».

     Бутерброд — це одночасне насадження на гачок опариша і мотиля, або гамаруса (мормиша). Часто такий прийом дозволяє активізувати клювання неактивної риби.

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree