10.09.19 в річки Прут та Черемош вселили понад 13 тисяч мальків лосося

Рубрика: Новини

    16-09-19-04Вселення зарибку здійснювалось на території Івано-Франківської та Чернівецької областей в багатьох місцях річок для досягнення рівномірного поширення молоді лосося дунайського в природних водотоках, для кращого забезпечення кормовими ресурсами та підвищення шансів на виживання мальків цього цінного виду риби (ФОТО і ВІДЕО)

    Загальні обсяги вселення риб склали понад 13 тис. екз. мальків цінного ендеміка Карпат, зокрема в р. Прут на Івано-Франківщині випустили понад 7 тис. мальків.

16-09-19-02

     Зарибок вирощено за державні кошти в Державній установі «Рибоводний форелевий завод «Лопушно»  в Чернівецькій області. Середня вага одного екз. становила 5,2 г.

16-09-19-01

     Обсяги вселення цінних видів риб (лосося дунайського та форелі струмкової) визначались відповідно до «Науково-біологічного обгрунтування проведення заходів з штучного відтворення аборигенних представників родини лососевих в річкових басейнах Дунаю та Дністра (на період 2019-21 рр.)», розробленого в 2019 році Інститутом рибного господарства Національної академії аграрних наук України.

16-09-19-03

     Контроль за проведенням робіт із зариблення здійснювала спеціальна комісія, утворена Державним агентством рибного господарства України.

16-09-19-04

     До складу комісії увійшли представники Чернівецького та Івано-Франківського рибоохоронних патрулів.

16-09-19-05

    На заході були присутні представники ГО «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля», представники місцевих адміністрацій, рибалки та громадські активісти Прикарпаття і Буковини.

     Довідкова інформація:

    Лосось дунайський, або головатиця — вид ряду лосось родини лососевих. Найцінніша риба річок басейну Дунаю, що витікають з Карпат, представник лососевих, відомий також під назвою головатиця. Він зустрічається на сході Закарпатської області в середній і нижній течіях річок Тересви і Тереблі, у Тисі, у Передкарпатті — басейнах Прута і Черемоша.

     Це одна з найбільших риб гірських річок, довжина тіла здебільшого не перевищує 50-70 см, маса 6 кг (у минулому досягав довжини понад 2 м і маси понад 150 кг), тривалість життя понад 20 років, зрідка до 60 років, граничним вважають вік понад 100 років. Лосось дунайський вважається реліктовою формою тайменя, раніше широко розповсюдженого у водоймах Євразії.

     З 1994 року лосось дунайський занесено до Червоної книги України як зникаючий вид. Причиною зменшення його чисельності є зарегулювання, зниження водності та забруднення річок. Найсуворіша охорона і штучне розведення лосося сприятиме збільшенню чисельності цього цінного виду. Вилов головатиці в Україні заборонений.

Джерело:

Івано-Франківський рибоохоронний патруль

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree