11 вересня 2019 року зафіксували черговий випадок масової гибелі риби у Дністрі біля с. Анадоли

Рубрика: Новини

     17-09-19-07Понад 1700 екземплярів загиблої риби виявив Чернівецький рибоохоронний патруль в межах с. Анадоли на Дністровському водосховищі. Фахівці наголошують, що ця ділянка водойми навесні є природнім нерестовищем для багатьох цінних видів, а в подальшому – місце нагулу молоді риб (ФОТО)

     Місцеві мешканці забили на сполох через масову загибель риби у Дністрі і звернулись до Чернівецького рибоохоронного патруля. 11 вересня з метою визначення масштабів і причин загибелі риби працівниками Чернівецького рибоохоронного патруля здійснено виїзд на водосховище. На місце події було також ініційовано виклик працівників Хотинського відділення поліції, Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, Державної екологічної інспекції Карпатського округу.

     Під час обстеження зафіксовано 1 736 екз. загиблої риби, це щука, окунь, йорж, бичок-пісочник, білизна європейська, і навіть білий амур та раки. Нараховано збитки у розмірі понад 228 тис. грн.

     Для встановлення причин загибелі риби Державною екологічною інспекцією та Держпродспоживслужбою було відібрано проби води та окремі екземпляри загиблих водних біоресурсів. Результати аналізів та розрахунок збитків буде направлено Нацполіції.

17-09-19-07

     Поліцейські оглянули місце події. Очевидними були ознаки кримінального правопорушення за ст. 242 ККУ (Порушення правил охорони вод, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля). Заключний висновок щодо наявності ознак кримінального правопорушення зроблять працівники поліції.

     До Чернівецького рибоохоронного патруля не вперше надходили повідомлення про правопорушення та забруднення невідомими речовинами струмка поряд території ТОВ «СООК», який впадає у Дністровське водосховище. Іхтіологи здійснювали обстеження цієї ділянки водосховища та направляли повідомлення для проведення перевірки екологічною інспекцією з метою усунення та виявлення джерела забруднення.

     Державною екологічною інспекцією Карпатського округу вже двічі протягом 2019 року фіксувались перевищення гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин у струмку внаслідок господарської діяльності ТОВ СООК.

17-09-19-08

      Про результати досліджень відібраних зразків води та риби будемо інформувати громадськість у наступних публікаціях.

     У разі виявлення фактів загибелі біоресурсів – повідомляйте на «гарячу лінію» Чернівецького рибоохоронного патруля: 066 067 38 69.

Джерело:

Чернівецький рибоохоронний патруль

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree