12.04.19 на Дністровському водосховищі встановлювали штучні нерестові гнізда

Рубрика: Новини

     16-04-19-01Кожного року в розпал нересту риби з Дністровського водосховища роблять пуски води, які часто удвічі переважають величину притоку води у водосховище. Це призводить до різкого пониження рівня води, і як наслідок, до масової загибелі відкладеної на мілководді ікри риби. Для часткового зняття цієї проблеми встановлюють штучні нерестові гнізда (ФОТО)

     Зниження рівня водного дзеркала всього на 10 см викликає збільшення відстані до урізу води на мілководдях на 1,5-2 м, що призводить до осушення нерестових площ водосховища. Після швидкого падіння рівня води відкладена ікра гине, що зменшує популяцію видів риби. Свої дії співробітники Дністровської ГЕС пояснюють тим, що водосховище – це технічна водойма, тому рибні запаси їх не турбують.

     Для часткового вирішення проблеми з перепадами рівня води у нерестовий період, працівники Чернівецького рибоохоронного патруля спільно з представниками НПП «Хотинський» та Державної екологічної інспекції Карпатського округу провели акцію з виготовлення та встановлення нерестових гнізд на Дністровському водосховищі.

16-04-19-01

     Захід відбувся в адміністративних межах с. Анадоли Хотинського району Чернівецької області. Штучні нерестові гнізда встановлено для відтворення фітофільних видів риб таких, як плітка, лящ, короп, карась та сазан.

     Протягом нерестового періоду іхтіологами та державними інспекторами Чернівецького рибоохоронного патруля здійснюватимуться промивки штучних нерестовищ та проводитимуться спостереження за ходом інкубації ікри. Найближчим часом планується встановлення аналогічних гнізд в Сокирянському та Кельменецькому районах Чернівецької області.

Джерело:

Чернівецький рибоохоронний патруль

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree