Браконьєр міг сам себе вбити електрострумом

Рубрика: Новини

12-08-16-03     Для незаконного лову риби в заповіднику браконьєр застосував «електровудку», яку підключив дротами безпосередньо до лінії електропередачі. Це варварство, оскільки навіть ловля забороненими сітками не завдає такої шкоди іхтіофауні водойми, як «електровудка», коли вибивається не тільки риба, а і її харчова база на декілька років вперед.

      Для летального результату браконьєру було досить посковзнутися на мокрому камінні і впасти у воду, а далі електрика зробить все сама. Чи варто декілька рибин такого ризику?

     5 серпня 2016 року працівниками Надвірнянського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області спільно з Івано-Франківськрибоохороною було затримано мешканеця с. Зелена Надвірнянського району Івано-Франківської області, який небезпечним способом (як для себе самого, так і для оточуючих) бив рибу струмом в руслі річки Бистриця Надвірнянська поблизу свого села.

     При затриманні цей “електрик” вже мав набитих 14 штук форелі струмкової (заборонений для вилову вид), одну бистрянку російську (взагалі “червонокнижний” вид) та 15 бичків. Звісно, після такої електро-рибалки вся риба вже була мертвою.

12-08-16-01

     Активну участь у виявленні цього злісного браконьєрства брало керівництво Івано-Франківськрибоохорони. Управлінням також встановлено видовий склад незаконно виловленої риби, що необхідно для визначення розміру завданих збитків. Згідно затверджених Кабінетом Міністрів України такс розмір заподіяної браконьєром шкоди внаслідок такого протиправного рибальства становить 5658 грн.

12-08-16-02

     Браконьєра не зупинили:

  • заборона лову риби з використанням електроструму;
  • заборона лову форелі;
  • заборона лову “червонокнижних” видів риб;
  • цілорічна заборона взагалі рибалити на цій ділянці Бистриці Надвірнянської (від початку річки до с. Пасічна Надвірнянського району).

12-08-16-03

     Беручи до уваги розмір завданих збитків, при такому грубому порушенні правил рибальства, 05.08.2016 слідчим відділенням Надвірнянського ВП ГУНП в області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12016090200000574 за фактом незаконного зайняття рибним промислом за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 249 Кримінального кодексу України. Риба, засоби та знаряддя протиправного рибальства вилучені у браконьєра до рішення суду.

     Ще раз нагадуємо, що згідно із ст. 249 ККУ незаконне зайняття рибним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, – карається штрафом від 1700 грн. до 3400 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років. А незаконне рибальство, яке здійснюється із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби або особою, раніше судимою по ст. 249 ККУ, – карається штрафом від 3400 грн. до 6800 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Джерело:

“Івано-Франківськрибоохорона”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree