Це цікаво – морські сапфіри стають невидимими в одну мить

Рубрика: Новини

Sapphirina_vorax     Морські сапфіри (Sapphirina) – це незвичайні істоти, яких дайвери нерідко називають «найкрасивішими тваринами, яких майже ніхто не бачив». Ці дивовижні рачки можуть бути синіми, зеленими, фіолетовими і навіть невидимими, причому зникають вони в одну мить (ФОТО і ВІДЕО)

    Ізраїльські морські біологи спробували розібратися в цьому цікавому явищі. Як виявилося, на спині крихітного рачка розташовані шари гексагональних кристалів гуаніну і цитоплазми, які відбивають світло і перетворюють його в спектр блискучих відтінків. Різні види можуть мерехтіти різними кольорами – від золотого до синього.

Sapphirina_voraxSapphirina vorax

     Колір визначається відстанню між кристалами і кутом, під яким на них падає світло. У блакитних морських сапфірів відстань між кристалами приблизно така ж, як довжина хвилі синього світла. Як правило, відстань між цитоплазмою коливається у різних видів морських сапфірів від 50 до 200 нанометрів. Кут падіння світла також дозволяє морському сапфіру виконати свій трюк зі зникненням. На відео можна помітити, як нахил на 45 градусів призводить до того, що відбите світло прослизає в ультрафіолетовому спектрі і тварина стає невидимою для спостерігача.

    Дивовижну здатність змінювати кольори мають лише самці морських сапфірів – самки ж повністю прозорі. «Самці часто плавають по спіралі, по-видимому, прагнучи показати свої мерехтливі відтінки потенційним партнеркам, – розповідає Лія Аддаді (Lia Addadi) з інституту Вейцмана в Реховоті. – В даний час ми поки не знаємо, обумовлені відмінності в кольорі генетично, чи кожен самець народжується з певним кольором або ж тварини якимось чином керують своєю гамою».

    За словами вчених, розуміння того, як працює механізм відображення світла, може в подальшому надихнути на створення нових відбивачів, покриттів для окулярів, дзеркал і оптичних систем, а також, можливо, призведе до створення покриттів-невидимок.

     Ознайомитися також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree