Через викиди Понінківської паперової фабрики у річці Случ масово гине риба

1

Рубрика: Новини

    18-01-19-03Хмельницька екологічна інспекція підготувала позов до суду про призупинку діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» через багаторазові порушення екологічного законодавства. Останньою краплею став випадок масової загибелі риби 12 квітня 2019 року поблизу міста Баранівка та селища Першотравенськ Житомирської області (ФОТО)

    У соціальних мережах з’явилися повідомлення про можливі скиди Понінківської картонно-паперової фабрики в річку Хомора, яка далі впадає в р. Случ.

18-01-19-03

     «Сьогодні зранку місцеві рибалки та громадські активісти повідомили про те, що у річці Случ дуже помутніла вода, майже до білого кольору та помітно, як масово риба на поверхні водойми хапає повітря. Ми виїхали на місце події. Зафіксували багато мертвої риби на березі та такої, що спливла на воді. Одразу ж написали листи у Державну екологічну інспекцію в Житомирській області, в Управління Державного агенства рибного господарства в Житомирській області, звернулися до прокуратури та поліції з закликом негайно вжити заходи», – розповів Василь Савчук, заступник міського голови Баранівки.

18-01-19-02

     Василь Андрійович також додав, що з вівторка на середу активісти селища Першотравенськ повідомили про скидання нечистот в річку Хомора від Понінківської картонно-паперової фабрики.

     «Уже в середу туди виїжджав інспектор з Державної екоінспекці в Житомирській області і також зафіксував появу цих нечистот в річці. Очевидно, що до п’ятниці вода донесла їх до нас і сталася масова загибель риби», – додав Василь Савчук.

18-01-19-01

    17 квітня відбулась робоча нарада по питанню забруднення річки Случ та її притоки – річки Хомора. Так, за результатами останньої перевірки, проведеної інспекцією 10 квітня 2019 року, було зафіксовано перевищення скиду гранично-допустимих концентрацій по деяким забруднюючим речовинам у річку Хомора.

    «Враховуючи неодноразові порушення вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна», Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області підготовлено адміністративний позов до суду про призупинку діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» в частині скиду зворотних вод у річку Хомора», – зазначається в повідомленні Хмельницької екоінспекції.

    Протягом 2017-2019 років Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області було проведено низку перевірок  та були встановлені порушення вимог природоохоронного законодавства. Зокрема, серед них і такі, коли скидання забруднюючих речовин із зворотними водами у Хомору здійснювалось з перевищенням допустимих норм. При цьому, у всіх випадках інструментально-лабораторного контролю інспекцією постійно фіксувалось погіршення якості поверхневих вод у річці Хомора.

Джерело:

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області

Фото з Фейсбук

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Комментарии: (1)

Оцей Василь Савчук погорів на хабарі! Він нахабно бреше і про Понінківсбку фабрику, просто закрити ї хотять!

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree