Черговий випадок вилову Червонокнижної риби

Рубрика: Новини

     21-08-18-01Рибалки і надалі ловлять Червонокнижну рибу, посилаючись на незнання Правил рибальства, однак порушникам правил все рівно доведеться сплачувати штрафи. Цього разу рибоохоронний патруль затримав двох рибалок на Пруті, які «рибалили» сітками, а в улові інспектори виявили Червонокнижну марену (ФОТО).

     14 серпня працівники Івано-Франківського рибоохоронного патруля проводили рибоохоронний рейд на р. Прут у Коломийському та Снятинському районах області. Протягом дня патрульні зафіксували декілька дрібних порушень правил рибальства серед рибалок-любителів. Браконьєрів інспекторам вдалось впіймати тільки вночі.

21-08-18-01

     Так, близько 23 години біля с. Хлібичин Снятинського району був зафіксований факт порушення природоохоронного законодавства.Два мешканці с. Рожнів Косівського району здійснювали вилов риби забороненим знаряддям лову – сітками «екранами». На момент затримання у порушників було виявлено одну червонокнижну марену, вагою 400 гр, а також підуст, вагою 480 гр. Загальна сума завданих збитків за дві незаконно виловлені рибки склала: 330 грн (марена) + 34 (підуст) = 364 грн.

21-08-18-02

     «На обох чоловіків оформлено по адмінпротоколу за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства). Заборонене знаряддя лову вилучено. Матеріали справи готуються для передачі в суд, який визначить конкретний розмір штрафу кожному браконьєру. Згідно даної статті передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн. Крім штрафу, порушникам доведеться сплатити і завдані ними збитки», – повідомили в Управлінні Держрибагентства в Івано-Франківській області.

     Довідкова інформація:

    До Червонокнижних видів риб відносяться: осетер російський, севрюга звичайна, ялець звичайний, вирезуб причорноморський, марена звичайна (вусач) та карась звичайний (карась золотий).

     Відповідно до постанови КМУ від 07.11.2012 р. № 1030 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)», за кожний незаконно виловлений екземпляр червонокнижної рибини передбачена компенсація, а саме:

  • осетр російський – штраф за один екземпляр 48000 грн.;
  • севрюга звичайна – штраф за один екземпляр 48000 грн.;
  • вирезуб причорноморський – штраф за один екземпляр 10000 грн.;
  • ялець звичайний – штраф за один екземпляр 330 грн.;
  • марена звичайна (вусач) – штраф за один екземпляр 330 грн.;
  • карась звичайний (золотистий) – штраф за один екземпляр 330 грн.

     Також, за незаконний вилов Червонокнижних риб передбачена адміністративна відповідальність за ст. 90 КУпАП. Дана стаття передбачає накладення штрафу від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого. А також на посадових осіб – від 510 до 850 грн з конфіскацією всього добутого.

Джерело:

Державне агентство рибного господарства України

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree