Для всіх бажаючих на Дністровській ГЕС проводять безкоштовні екскурсії

Рубрика: Новини

GES_2     Дністровське водосховище є найбільшою водоймою Західної України, як за протяжністю так і за площею водного дзеркала і являється улюбленим місцем для рибалки та відпочину місцевих мешканців. Дністровська ГЕС – наймолодша серед усіх гідроелектростанцій в Україні, їй лише 30 років, однак вона має найбільшу пропускну здатність води.

     Щосекунди ГЕС може пропускати до 1800 кубометрів води – це об’єм води в дев’ятьох тисячах стандартних ванн.

     “Вироблення електроенергії – далеко не головне її призначення”, – пояснює екскурсовод, старший начальник зміни Анатолій Поляков.

     “Основне завдання – це боротьба з весняними і літніми паводками, забезпечення водою всіх населених пунктів вниз за течією аж до Одеси і Молдови. Третє – зрошування сільськогосподарських земель, і аж на четвертій позиції – вироблення електроенергії”.

     Поруч розташована група електроопор, які проводять електроенергію до кількох буковинських міст, на Вінничину та Молдову. Разом із будівлею гідроелектростанції протяжність дамби складає понад кілометр.

    “Кажуть, бетон не втрачає свою силу 100 років. ДніпроГЕСу вже було 70 років, і ще стоїть. А ми – наймолодша станція. Двічі на рік здійснюється поточний ремонт. Нині є купа технологій: бетон промащується спеціальними сумішами, які зміцнюють його”, – каже начальник зміни.

     А. Поляков розповідає: “Завдяки автоматичній системі контролю гідроелектростанція запускається дуже швидко: щоб запустити теплову станцію, треба 12-14 годин, атомну – 2-3 дні. ГЕС запускається за дві хвилини і так само за дві хвилини зупиняється в разі потреби”.

     Зазвичай станція працює не постійно, а в години найбільшого споживання енергії населенням. Якщо води в Дністрі додається, як-от під час повені 2008 року, тоді ГЕС переходить на безперервний режим роботи.

     “Тоді робота станції не припинялась ні на мить протягом двох тижнів: шість машин працювали по 24 години на добу. А останні два роки – найбільш маловодні”, – згадує А. Поляков.

     Завдяки останнім дощам ситуація поліпшується.

14-11-16-01

     Дністровська ГЕС не є закритим об’єктом: туристам охоче показують “командний центр” із сотнями кнопок, машинний зал та журнал відгуків, де серед написів студентів є автограф Юлії Тимошенко та Кузьми Скрябіна.

     Щоб побачити роботу ГЕС зсередини, потрібно лише написати заяву на ім`я директора ГЕС із проханням провести екскурсію. У заяві необхідно вказати ім’я відповідального тургрупи, дату та годину прибуття, список відвідувачів.

     “Екскурсії можуть не проводити у вихідні дні, а в будні – без проблем. Екскурсію замовляють досить часто, буває, двічі на тиждень. Це все безкоштовно”, – додає А. Поляков.

     Адреса Дністровської ГЕС: м. Новодністровськ 60236, Сокирянський р-н, Чернівецька обл., Україна.

Джерело:

Газета «Молодий Буковинець»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree