Конфлікт 05.11.16 між громадськими активістами та Івано-Франківськрибоохороною

Рубрика: Новини

07-11-16-05     Представники громадських об’єднань «ЕкоМайдан Тернопіль» та «Захід 3» спільно з працівниками Галицького відділу поліції виявили та задокументували факт браконьєрства на Бурштинському водосховищі, а співробітники Івано-Франківськрибоохорони звинувачують їх самих у порушенні правил рибальства, знятті сіток, вилученні риби – у браконьєрстві.

     За інформацією ГО «ЕкоМайдан Тернопіль», опублікованою на їх сторінці у Facebook, в результаті рейду в ніч з 04 по 05 листопада 2016 року було вилучено біля 6-ти кілометрів професійних сіток, 210 кг товсто лобів та 60 кг іншої риби.

07-11-16-04

     На думку активістів, масштаб, з яким очевидно регулярно здійснювались злочинні дії, свідчить про серйозну кругову поруку та прибуткову незаконну схему, учасниками якої можуть бути чиновники та можновладці області.

     “Сьогодні представники місцевої рибоохорони, на чолі з Русланом Чорненьким тактично “відмовчуються”, не бажаючи коментувати та роз’яснити ситуацію, що склалась на водоймі Бурштинської ТЕС. Громадські активісти, які приймали участь в нічному рейді, сьогодні звинувачуються Івано-Франківськрибоохороною в “незаконній відеофіксації, в сторону громадського сектору лунають також тези, що начебто саме вони і займались злочинною діяльністю тієї ночі. Враховуючи безпідставні обвинувачення, хочемо зауважити, що про плановий виїзд на водойму Бурштинської ТЕС, правоохоронці Галицького відділу поліції були завчасно попередженні (є запис розмови одного із активістів та фото з екрана мобільного, з якого здійснювався відповідний дзвінок), тому дані заяви є абсолютно безпідставними”, – зазначається в повідомленні активістів.

07-11-16-02

     У відповідь на закиди у бездіяльності працівники Івано-Франківськрибоохорони розповіли свою версію подій, які відбулись у ніч з 04 на 05 листопада 2016 року: під час рибоохоронного рейду близько першої години ночі на Бурштинському водосховищі було виявлено осіб, які на двох човнах знімали безгосподарські сітки з рибою. Як з’ясувалося, це були члени громадського об’єднання “Скеля”, які самовільно, порушуючи правила любительського рибальства, вирішили як вони кажуть «боротися з браконьєрством шляхом зняття браконьєрських сіток».

07-11-16-03

     Користуючись чисельною перевагою (їх було понад 12 чолові, у тому числя колишні працівники рибоохорони Об’єщик А. та Стрембіцький Л.), вони психологічно тиснули на рейдову групу у складі 4 чоловік, вимагали підтверджень того, що мають справу з працівниками державного органу рибоохорони (хоч серед них були колишні працівники рибоохорони, які добре знали членів рейдової групи та начальника Управління Чорненького Р. особисто), називалися вигаданими особами, не давали можливості оформити протоколи про адміністративне правопорушення.

07-11-16-01

     Вилучити в них зняті на водосховищі безгосподарські сітки не вдалося, тому, за їх згодою, всі сітки було спалено на березі. Рибу вилучено та здано як благодійну допомогу в Будинок милосердя Святого Миколая (м. Івано-Франківськ, Крихівці). Користуючись кількаразовою чисельною перевагою, члени ГО “Скеля” залишили Бурштинське водосховище на автомобілях, забравши із собою свої човни (гумовий та дюралевий).

07-11-16-05

     «Таким чином громадські активісти, які презентують себе як борців з браконьєрством, самі порушують правила рибальства, близькі до вчинення сумнівних дій стосовно знятих сіток та вилученої з них риби», – зазначають працівники Івано-Франківськрибоохорони.

    Ось такі два погляди на події, що відбулись у ніч з 04 на 05 листопада на Бурштинському водосховищі.

Джерело:

ГО «ЕкоМайдан Тернопіль»

«Івано-Франківськрибоохорона»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree