Критично низький рівень води у Дністрі!

Рубрика: Новини

GES_2     У річці Дністер та Дністровському водосховищі аномально низький рівень води. Якщо не почнуться опади, то доведеться зупиняти роботу Дністровської ГЕС.

 

     Всі притоки Дністра у Чернівецькій обласьі дуже сильно обміліли, а рівень водосховища впав на 7-8 метрів. Для рибалок любителів ситуація двояка. З одного боку, води у водосховищі менше, це означає, що концентрація риби на певну площу поверхні більша і її легше знайти взимку. Однак, якщо рівень води не підніметься до весни, це буде катастрофою для іхтіофауни регіону.

     Таку ж картину спостерігають фахівці практично на усіх річках Хмельниччини. Відзначають найнижчі рівні води за багаторічний період спостережень. Причина – тепле літо і мізерні опади восени. Як повідомили в Хмельницькому обласному управлінні водних ресурсів, лише серпень виявився найсухішим за останні 70 років. Обміліли річки, ставки і навіть пересохли колодязі. У Дністрі рівень води зменшився на понад сім метрів. Про це пише хмельницьке видання “Є”.

     Розповідає начальник відділу техногенно-екологічної безпеки використання водних ресурсів та моніторингу вод Молчанов М. Ф.: “За низької водності та аномально високого температурного режиму повітря склалась складна санітарно-екологічна обстановка: у водосховищах та ставках рівні води знизились приблизно на метр, а на деяких водоймах ще нижче. Наразі рівень Дністровського водосховища в районі села Устя Кам’янець-Подільського району становить 7,64 метра нижче норми”.

Nizkij_ruven_vody

     У департаменті екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації кажуть, хоча через погодні умови і впав рівень води, природному середовищу загрози немає: ситуація серйозна, та не критична.

     Суттєво поліпшитись ситуація зможе лише після інтенсивних опадів та зниження температури повітря. За розрахунками спеціалістів, відновлення водності в річках прогнозується лише весною 2016 року.

    До критичної позначки рівня води у Дністі залишилось чотири метри. Якщо ж снігу взимку так і не дочекаємося, доведеться припинити роботу Дністровської ГЕС, що у Новодністровську Чернівецької області. Це вже вирішуватиме міжвідомча комісія.
На Дністровській ГЕС кажуть, що припинити роботу ніяк не можуть, бо без води залишиться Одеська область. За словами тимчасового виконувача обов’язків головного інженера Володимира Мартинчика, через посушливу погоду розхід води на роботу ГЕС більший, ніж притік, однак електростанція має працювати згідно з графіком Національної енергетичної компанії “Укренерго”.

GES_1

     «Такого малого об’єму води на гідроелектростанції не бачили ще, певно, з часу її будівництва. Усе через посушливу погоду, відсутність опадів», – пояснює Володимир Мартинчик. «Ми нічим не можемо зарадити, мусимо щоденно, згідно графіку, скидати близько 108 м3/с, а притік — лише трохи більше 50 м3/с. Тож поки не буде опадів, рівень води ще знижуватиметься”.

     За словами інженера, гідроелектростанція працює у штатному режимі, зупиняти роботу там не можуть, оскільки санітарний скид води — обов’язковий. Якщо не спускатимуть воду — виникнуть проблеми з безводністю у населених пунктах нижче по Дністру. Єдина надія — на опади.

Джерела:

газета “Молодой Буковинец” та

“Управління охорони, використання і

відтворення водних біоресурсів та

регулювання рибальства у

Хмельницькій області”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree