Мешканців Кострижівки агітують на підтримку будівництва каскаду ГЕС на Дністрі

Рубрика: Новини

04-04-17-02     Для цього багаточисельну делегацію учнів та вчителів Кострижівської ЗОШ І–ІІІ ст. Заставнівського району Чернівецької області відвезли на екскурсію по Дністровській ГАЕС, де вони ознайомились з роллю ГАЕС для вітчизняної гідроенергетики.

     Делегацію зустріли: заступник директора філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Василь Андрійович Дейнеко, помічник директора Микола Федорович Ковальчук та фахівець зі зв’язків з громадськістю Інна Михайлівна Гончар.

     В. А. Дейнеко акцентував увагу гостей на перспективах, екологічній чистоті енергії, що виробляється на ГАЕС, мінімізації впливу на навколишнє середовище, важливості соціальних проектів і фінансовій підтримці навколишніх населених пунктів, зокрема міста енергетиків – Новодністровська.

04-04-17-02

     Василь Андрійович наголосив і на тому, що компанія ПАТ «Укргідроенерго» планує провести у 2017–2018 рр. необхідний обсяг вишукувальних робіт та розробити техніко-економічне обґрунтування можливості будівництва каскаду ГЕС на Верхньому Дністрі; крім того, 16 березня на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення щодо затвердження розпорядження № 164-р «Про затвердження проекту „Дністровська ГАЕС. Будівництво другої черги ГАЕС у складі гідроагрегату № 4“».

     Гості дізналися, що експлуатація 4-го гідроагрегату Дністровської ГАЕС дозволить збільшити установлену потужність станції на 324 МВт у турбінному режимі та на 421 МВт у насосному, а виробіток електроенергії збільшиться на 768 млн кВт. год на рік.

    А вже відвідини машинного залу просто таки захопили екскурсантів і своїми масштабами, і обсягами, і почутими цифрами, а головне тим, що це все створено людським розумом і руками. Після цього своєрідного знайомства з гідроагрегатами «Слава», «Вікторія» та «Надія» з висоти 85 відмітки над рівнем моря, а це – практично 30 м вниз до самих гідроагрегатів, школярі уже по-іншому сприйматимуть і уроки географії, і фізичну термінологію, та й відчутно поповнять власні знання про рідний край та Дністровську гідроелектростанцію, робота лише одного гідроагрегату якої забезпечує економію 69 млн м³ газу та 367 тис. тонн вугілля на рік.

     Пройшовши повз потужні будівлі і споруди пристанційного майданчика, вслухаючись у голос і дихання блочного трансформатора, згодом гості продовжили вражатися природнім просторам, що відкрилися з висоти оглядового майданчика, на власні очі пересвідчившись унікальності розташування Новодністровська – на межі Чернівецької, Хмельницької та Вінницької областей. А вже рукотворна штучна водойма, корисний об’єм води якої складає 32,7 млн м³, а повний – 38,3 млн м³, довжина – 3 км, максимальна висота від підошви основи водоприймача – 35,25 м, а загальна довжина огороджувальних дамб – 7,3 км – захопила і дух, і фотооб’єктиви, і погляди!

     І хоч сильний поривчастий вітер пробував зіпсувати екскурсію, діти та дорослі таки збагатилися яскравими враженнями від потужного хвилювання водного плеса, весь час цікавлячись його параметрами і принципами та історією будівництва. А повернення об’їзною дорогою безпосередньо берегом Дністра відкрив нові враження, бо ж ліворуч за вікном пропливали справжнісінькі гори, а праворуч відкривався простір нижнього водоймища із комплексом захисних споруд. Додали захоплення і підхідні штольні.

04-04-17-01

     М. Ф. Ковальчук зосередив увагу учнів та вчителів на макеті, роз’яснюючи принципи роботи Дністровських станцій, зокрема і те, що основними функціями ГЕС та ГАЕС є регулювання частоти, напруги і потужності в енергосистемі України, формування аварійного енергорезерву, а також стоку р. Дністер Дністровськими водосховищами, що дає можливість налагоджувати водний потік повені та забезпечувати водою у маловодний період.

    Поетичне ж прощання від І. М. Гончар залишило цікаву згадку про цей захоплюючий візит на найбільшу в Європі та одну з найбільших у світі гідроакумулюючих електростанцій, будівництво якої почалося ще у 1983 році.

Джерело:

Інна Гончар, фахівець зі зв’язків з громадськістю Дністровської ГАЕС

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree