Місячник добровільної здачі заборонених знарядь лову риби

Рубрика: Новини

     08-01-18-01Чернівецький рибоохоронний патруль оголосив місячник добровільної здачі заборонених знарядь лову риби. З 01 по 31 липня кожен бажаючий зможе безкарно здати такі знаряддя. В статті наведений перелік заборонених знарядь лову з описом та ФОТО.

     Дана акція проводиться Чернівецьким рибоохоронним патрулем з метою попередження порушень Правил рибальства. Громадяни, які добровільно звернуться до рибоохоронців з метою здачі заборонених знарядь (звертатись за телефонами: (066) 067-38-69, (0372) 52-00-27) – звільняються від адміністративної та кримінальної відповідальності.

     Виняток становлять знаряддя лову, які незаконно вилучені з водойми, що належать іншим особам.

     До заборонених знарядь лову риби відносяться:

СІТКИ

Sitki

 • відціджуюці сіткові засоби лову риби: неводи, бредні, волоки;
 • ставні сітки: тристінки, путанки.

Dorojka

«ДОРІЖКА», «ЕКРАН», «ТЕЛЕВІЗОР»

     Сітковий засіб лову риби. Бувають різної довжини, але як правило заводські довжиною 10 м, висотою 2 м, розмір вічка сітки від 25 до 40 мм. Поверху сітки розміщені поплавці, а по низу грузила. Випускається у воду і витягується на гумовому амортизаторі (на резинці).

Ekran

    Як правило такі знаряддя застосовують браконьєри-аматори, так, «побалуватись». Однак, після «баловства» їх часто залишають у воді, через що в них гине багато риби. Ця риба псується, розкладається, і ціла ділянка водойми навколо покинутої сітки стає непридатною для життя інших риб.

«КОСИНКА»

     Сітковий засіб лову риби. Буває трикутної або прямокутної форми. Опускається у воду вертикально вниз на мотузці прив’язаній до палиці і так само витягується. Застосовують на перекатах річок, або для підльодного лову риби біля дна.

«ПАВУК» або «КРОШНЯ»

     Сітковий засіб лову риби, розміром більше 1х1 м, з вічком понад 10 мм. Зовні нагадує звичайну малявницю (засіб для ловлі малька для наживки розміром 1х1 м), однак більшого розміру.

Pauk

ПАРАШУТИ

     Це конусоподібна сіткова снасть діаметром від 5 до 10 м по периметру якої розташовані свинцеві грузила. Виготовляють їх з жилки або капронової нитки. Застосовують, як правило, на швидких річках, на перекатах, накидаючи на обрану ділянку акваторії, по грузилам затягується мотузка і риба опиняється в сітці.

Parashut

     Для їх застосування потрібна достатня фізична сила, навички і спритність. Парашути суворо заборонені, оскільки завдають великої шкоди рибним запасам.

Різноманітні сіткові пастки для риби

     Ці пастки виготовляють із сплетених вербових прутів, дроту або капронової сітки, натягнутої на обід (обруч). Вхід для риби виглядає як лійка, в яку риба може увійти, а вийти не може. До ціього «благородного» сімейства відносять верші, ятері, та інші.

Jater

     Збитки від цих засобів лову полягають не тільки у великій кількості виловленої риби, але ще й у тому, що браконьєри часто забувають їх на місці «промислу», і риба в них гине і отруює продуктами свого розкладу всю водойму.

ОСТРОГА або ОСТЬ

    Колючий браконьєрський засіб лову риби, який діє за методом багріння. Зовні нагадує звичайні вила, але з деякою модифікацією: вістря зубців зазубрені, щоб риба не могла зірватись.

01-09-17-01

     Застосування браконьєрами острог наносить величезну шкоду рибному господарству – багато риби калічиться, зривається із зубців і з важкими рваними ранами згодом помирає.

«ДРАЧ»

     Зовні нагадує великий трійник із гострими гачками. Для проводки застосовують спінінг з потужною котушкою.

Drac

     Застосування такого браконьєрського засобу лову риби неминуче призводить до каліцтва великої кількості риби: одну забагрив і витягнув, а двадцять пірвав і покалічив.

ПЕРЕМЕТ

     На несучій товстій жилці (частіше шнур), на деякій відстані прив’язані великі гострі гачки. На річках такі перемети розтягують від берега до берега, і 50 гачків на одному переметі далеко не межа.

ЕЛЕКТРОВУДКА

     Самий варварський, браконьєрський засіб лову риби. Потужним електричним розрядом на великій площі глушиться значна кількість риби (в першу чергу мальки), а та риба, яка виживе, втрачає здатність до розмноження. Місця, де браконьєри застосовували електровудки, видно неозброєним оком – весь берег білий від мертвих мальків.

Elektoudocka

     В результаті застосування, током вибивається не тільки риба, але і вся кормова база риби. Як наслідок, на цьому місці на протязі кількох років взагалі риба не зможе годуватись і розмножуватись.

     Згідно діючого законодавства, за вилов риби забороненими знаряддями лову на порушника чекає адміністративна відповідальність за ч.4 ст.85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства), а саме накладення штрафу від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів.

     Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст.249 ККУ (незаконне заняття рибним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1700 до 6800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

     Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується відшкодування шкоди за кожну виловлену рибину незалежно від її розміру та ваги. Зокрема:

 • судак – 510 грн;
 • сом – 425 грн;
 • щука – 340 грн;
 • сазан, короп – 306 грн;
 • білий амур, товстолоб, білизна, рибець – 255 грн;
 • лящ – 170 грн;
 • лин – 119 грн;
 • тарань (плітка) – 85 грн;
 • краснопірка – 68 грн;
 • підуст, плоскирка – 34 грн;
 • головень, карась сріблястий, окунь, уклія, печкур, йорж – 17 грн;
 • рак – 25,5 грн.

      За незаконне виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь лову (ст.85-1 КУпАП) на порушника очікує штраф в розмірі від 153 до 357 грн. з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення.

     Реклама, а також будь-яка інша діяльність з рекламування чи розповсюдження заборонених знарядь тягнуть за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн.

     З приводу добровільної здачі заборонених знарядь лову звертайтеся на «гарячу лінію» Чернівецького рибоохоронного патруля за номерами телефону: (066) 067-38-69 або (0372) 52-00-27.

Джерело:

Чернівецький рибоохоронний патруль

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree