На Буковині в річки випусти 85000 малька форелі

Рубрика: Новини

     З 28 по 30 липня у Вижницькому та Путильському районах проходила акція із зариблення гірських річок струмковою фореллю в ході якої у річки було випущено понад 85 тисяч мальків.

     Така акція проводиться вже вдруге за ініціативи державної установи «Рибоводний форелевий завод Лопушно» на виконання Державної програми зариблення державних водних об’єктів. Попереднє зарибнення проводилось восени 2015 року і тоді в річки було випущено понад 120000 мальків. Якщо такі зарибнення будуть регулярно проводитись і надалі, то через декілька років струмкова форель стане звичайною рибою в Пруті, Черемоші і Сіреті.

     «Вже вдруге ми проводимо таку роботу, яка має на меті збереження та відтворення аборигенних видів риб – струмкової форелі. Ми зарибили притоки Черемошу у Путильському районі, річку Путилку та Черемош на 70 тисяч малька, а також – річку Сірет на 15 тисяч малька», – зауважив директор заводу Олексій Роман.

     Контроль за проведенням зариблення здійснювала спеціальна комісія, утворена Держрибагентством. До неї увійшли представники від Держрибагентства, профільних громадських організацій, місцевих органів влади та Держекоінспекції.

     «Зариблення – один з пріоритетних напрямів Держрибагентства для відновлення рибогосподарського потенціалу та підтримання сталих запасів риби у водоймах. Наразі ми працюємо над механізмом створення Спеціального фонду рибного господарства. Він допоможе акумулювати у галузі кошти, отримані за оплату штрафів, плату за ресурс від промисловиків, компенсаційні кошти за днопоглиблення та використовувати їх виключно на розвиток рибного господарства, зокрема, програми зариблення», – наголосив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Джерело:

“Державне агентство рибного господарства України”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree