На Буковині встановили штучні нерестові гнізда

Рубрика: Новини

15-04-16-03     07.04.16 у національному природному парку «Хотинський», а 13.04.16 в іхтіологічному заказнику місцевого значення «Орестівський» та с. Пригородок були встановлені штучні нерестовища.

     Акція відбулась за активної участі волонтерів міжнародної організації WWF (Всесвітнього фонду дикої природи), працівників НПП «Хотинський», членів громадської організації «Друзі Дністра», та працівників Чернівцірибоохорони.

15-04-16-01

     Волонтери WWF прибули зі Львова та Одеси для участі в розміщенні штучних нерестових гнізд в іхтіологічному заказнику місцевого значення «Дарабанське плесо», що нижче по течії Дністра від села Анадоли.

15-04-16-02

     Штучні нерестові гнізда особливо актуальні в Дністровському водосховищі, бо тут навесні завжди сильно коливається рівень води. Відкладена на мілководді поблизу берега ікра, після швидкого падіння рівня води гине, що зменшує популяцію цінних видів риби. Для вирішення цієї проблеми якраз і встановлюються штучні нерестові гнізда. Їхня конструкція дуже проста: зрізані кущі, або хвойні гілки зв’язуються у вигляді довжелезного сніпка, а потім по всій його довжині чіпляються порожні пластикові пляшки (цього добра по берегах Дністра вдосталь), які будуть утримувати гніздо на плаву, а на кінцях прив’язують каміння для стійкого положення конструкції на воді.

15-04-16-04

      Після нехитрих робіт по «будуванню» гнізд, їх катером або човном відтягують на 15-20 метрів від берега і встановлюють паралельно до берегової лінії. Якщо рівень води знижується, то гніздо саме відпливає від берега, а якщо цього не сталося, то йому «допомагають» човном.

15-04-16-03

Джерело:

Газета «Від і До»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree