На тернопільському озері вперше за останні 40 років виконують комплексні очисні роботи

Рубрика: Новини

21-07-20-01     Проблема поганого запаху і “цвітіння” води у літню спеку існувала і раніше. При цьому кілька років тому вона стояла значно гостріше. Цього року багато тернополян через епідемію і пов’язані з нею заходи змушені залишитися вдома. Відтак частіше стали відвідувати набережну міського озера. Тому більшу увагу стали звертати на цю проблему (ФОТО)

     Між тим — варто усвідомити, що великі екологічні проекти потребують багато часу. Наприклад нам добре відома Німеччина своїми високими екологічними стандартами. Однак навіть такій країні знадобилося 33 роки, щоб очистити води ріки Рейн від забруднень. Приблизно стільки ж часу знадобилося і багатій Швейцарії, де ще у 70-х роках минулого століття було заборонено купатися у більшості водойм.

      І лише реалізація загальнодержавних програм допомогла вирішити проблему екології водойм. Тож у Тернополі порівняно добра ситуація, бо попри брак ресурсів ведуться роботи з очищення і комплексного вирішення проблеми, а тернопільське озеро і надалі залишатиметься символом нашого міста.

21-07-20-01

    В ході реалізації комплексих очисних робіт на тернопільському озері виконуються наступні етапи:

  • Експерти Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській відібрали зразки води на шести ділянках озера.
  • У мерії розробили програму з відновлення екосистеми ставу. На очищення Тернопільського ставу та інших водойм з бюджету додатково виділено близько 2 мільйонів гривень.
  • Для вирішення проблеми основної причини “цвітіння озера”, поганої проточності, за участі польських фахівців розроблений проект для спорудження придонного спуску води біля Надставної церкви.
  • На водоймі працює аераційний фонтан. Біля берега водозабірники качають воду. Вода насичується киснем і в ній значно гірше розвиваються водорості.

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree