Осінньо-зимова заборона лову риби у зимувальних ямах 2021-2022 років

Рубрика: Новини

zymova_zaborona    З першого листопада 2021 року на водоймах Чернівецької області та Дністровському водосховищі в межах Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської та Вінницької областей розпочинається осінньо-зимова заборона щодо лову риби на зимувальних ямах. Триватиме дана заборона до скресання криги, а у випадку відсутності льодового покриву до 1 березня 2022 року (ФОТО)

    З першого листопада 2021 року в більшості українських водойм розпочинається осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. У переважній кількості областей вона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони, в деяких – до закінчення зимового періоду.

     З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період територіальними підрозділами Держрибагентства видано відповідні накази. У них зазначено водойми та місця, де вводиться дана заборона. З документами можна ознайомитись за ⇒ посиланням ⇐.

zaborona_2021

     Нагадуємо, риболовля у зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється за межами зимувальних ям зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

     За недотримання зазначених норм передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Крім цього, порушнику нараховуються збитки за кожну незаконно виловлену рибину. Нагадуємо, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.10.2021 № 1039, якою значно підвищено розміри такс за незаконний вилов водних біоресурсів.

     Довідкова інформація:

     З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

zymova_zaborona

Джерело:

Державне агентство рибного господарства України

     Ознайомитись також:

RYBY

Taksy-2З 06.10.21 діють нові такси нарахувань за незаконно виловлену рибу (ФОТО)

 

 

 

 

27-09-21-124.09.21 на Дністровському водосховищі затримали браконьєрів з уловом на понад 160 тис. грн (ФОТО)

 

 

 

 

13-09-21-0110.09.21 проведено рейд на Дністровському водосховищі (ФОТО)

 

 

 

RYBY

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree