Осінньо-зимовий нерест форелі в 2016 році

Рубрика: Новини

Forel_3     На Західній Україні в осінньо-зимовий період із лососевих риб нереститься форель струмкова. Цей вид населяє чисті, холодні річки та їх притоки із швидкою течією та піщано-гравійним дном: гірські притоки Дністра, Прут, Серет та Черемош.

     Ще з давніх часів форель вважають королівською рибою. Вона виділяється серед інших річкових риб прикарпаття яскравим барвистим забарвленням. Зараз ця королівна карпатських річок є одним із зникаючих видів іхтіофауни. Тому на гірських річках регулярно здійснюють зарибнення мальками струмкової форелі. Зокрема, на Буковині з 28 по 30 липня в річки випустили 85000 мальків цього виду.

     Гірські притоки річок Дністер та Прут мають сприятливі умови природного відтворення струмкової форелі. Але, незважаючи на заборону вилову струмкової форелі, протягом всього року згідно із Правилами любительського і спортивного рибальства, вона стає об’єктом варварського вилову не лише місцевими жителями, а й туристами.

25-07-16-01

12-08-16-03

12-08-16-01

     Негативного впливу завдає й нераціональна господарська діяльність людини в Карпатах, що призводить до замулювання річок, струмків, потоків. Вони міліють через змиви ґрунту зі схилів, проведення несанкціонованих заборів піщано-гравійної суміші та річкового каменю, незаконного та надмірного вирубування лісів тощо.

    З лісопереробкою пов’язане ще одне лихо — трелювання деревини потоками, після чого у воді залишаються шматки кори, тріски та гілля, які з часом починають розкладатися. Вода вимиває з деревини дубильні та інші стійкі органічні речовини, а це негативно впливає на життєдіяльність водних організмів. Крім того, під час трелювання деревини знищуються кладки ікри.

     З метою збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції, а також охорони місць нересту форелі струмкової – жовтень, листопад, грудень цього року оголошені місяцями охорони даного виду риб. У цей період, на рекомендованих науковими і природоохоронними установами ділянках гірських рік та їх приток басейна річок Дністер, Прут, Серет, заборонено будь-яке рибальство та добування водних біоресурсів.

    Протягом нерестового періоду забороняється проводити в гірських притоках річок та їх прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, трелювання лісу, а також забороняється пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів та у випадку надзвичайної потреби.

     За порушення правил рибальства під час нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, за рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел тощо) передбачено штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400 – 6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

     Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується штраф за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру та ваги у розмірі 330 грн.

Джерело:

«Львіврибоохорона»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree