Перспективи будівництва каскаду 6 ГЕС на Дністрі

Рубрика: Новини

Igor Sirota     Генеральний директор ПрАТ «УКРГІДРОЕНЕРГО» Ігор Сирота 19.12.17  в інтерв’ю на телевізійном каналі «112 Україна» розповів про своє бачення розвитку гідроенергетики в Україні в цілому і зокрема розповів про підготовчі етапи будівництва каскаду 6 ГЕС на верхньому Дністрі (ВІДЕО).

     На запитання ведучого, про велику кількість критичних відгуків екологів з приводу будівництва каскаду із 6 ГЕС на Дністрі, Ігор Сирота розповів наступне:

Igor Sirota

     «Ми дослуховуємось до таких аргументів і ми по верхньому Дністру підключили до цієї роботи з оцінки впливу на навколишнє середовище дев’ять Національних інститутів, які входять в Національну академію України, щоб вони супроводжували цей проект, щоб ми розробили перший етап, і могли мати результати, і тоді сісти за круглий стіл. Надати ці результати українським вченим, молдовським екологам і визначитись, чи є можливість і доцільність щодо будівництва цього каскаду, чи її нема.

     Каскад – це шість станцій по 50 Мегават. Ми говоримо про комплексний підхід. Це звичайно забезпечення регулюючими потужностями, розбудова інфраструктури, тому що ті шість гідроелектростанцій будуть на протяжності більш ніж 200 км. Ці проекти будуть розроблені і надані інвестору. Інвестор буде зобов’язаний забезпечити берегоукріплення і безаварійну експлуатацію. Звичайно будуть враховані всі заходи по екології, по рибі, по нересту.  Це все буде враховано в проекті».

     На запитання ведучої, чи буде врахована думка громадськості, Ігор Сирота відповів:

     «Обов’язково буде враховуватись. Тому коли ми чуємо на сьогодні різні закиди, що ми затопимо там стільки тисяч гектарів землі, чи там ще якісь населені пункти – це все безпідставні розмови».

     Наступне запитання: «Яких показників потрібно досягти для приєднання до європейської енергосистеми і ваша енергокомпанія в цьому контексті як повинна спрацювати ?»

    «Ми взяли на себе зобов’язання за п’ять років приєднатись до європейської енергосистеми. При приєднанні до європейської енергосистеми ми повинні бути збалансованими. Враховуючи, що в нас є більше 15 тисяч Мегават атомної генерації ми повинні мати при такому балансі мінімум 15 відсотків генерації акумулюючих станцій, тобто гідроенергетики. Якщо в нас буде недостатньо, нам доведеться купувати ці регулюючі потужності у Європейців. А все таки регулюючі потужності у Європейців набагато дорожчі ніж в Україні. Ми за цей період часу можемо цілком побудувати свої акумулюючі потужності, які в два рази дешевші, дати робочі місця, підняти економіку і прийти збалансованими, щоб нам не закидували, як закидують сьогодні, що ми вивозимо ліс кругляк, а не кінцевий продукт. Ми так само можемо прийти не з кінцевим продуктом від енергосистеми».

     Наразі “Укргідроенерго” планує збільшити регулюючі потужності за рахунок будівництва гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС) на Дністрі та в Каневі. Ці проекти мають бути реалізовані до 2026 року, як передбачає затверджена Урядом “Програма розвитку гідроенергетики України до 2026 року”.

    За словами Ігоря Сироти, процес розробки цих проектів вже триває й “Укргідроенерго” намагається врахувати усі аспекти від його реалізації.

Джерело:

Телевізійний канал «112 Україна»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree