Платна любительска риболовля з 2016 року

Рубрика: Новини

Kovaliv     Дві головні новини грудня місяця 2016 року: це набір інспекторів у новий «Рибний патруль» і чутка, яку поширели деякі інформаційні агенства, що у 2016 році Держрибагентство України хоче запровадити платну любительську риболовлю.

     Цю неприємну для рибалок любителів новину спростовує сам голова Держрибагентства України Я.Б. Ковалів на брифінгу, частину якого можна переглянути на викладеному відео.

     Ще голова Держрибагентства розповідає про початок набору у новий «Рибний патруль» із 15 грудня. Більш детально про це розповів перший заступник Голови Держрибагентства, керівник проекту «Рибний патруль» Павло Гвозденко.

     «Оголошено конкурс на 63 вакансії інспекторів на Київщину.  Починаючи запуск патруля, ми розраховували, що матимемо  конкурс 5 чоловік на місце – тобто 300 претендентів. Але, на наш приємний подив, бажаючих долучитися до реформування галузі виявилося набагато більше. Тільки за першу добу ми отримали 359 анкет. За перші 5 днів – 590», – повідомив Гвозденко.

Gvozdenko

     За словами Павла Гвозденка,не всі кандидати відповідають вимогам, наприклад, серед бажаючих стати рибними патрульними є хлопці віком 14 і 16 років. «Але нам дуже приємно, що молоде покоління українців цікавиться станом наших водойм і хоче змінювати країну», – додав Гвозденко.

      Тих кандидатів, що пройдуть кадровий конкурс, чекає навчання з урахуванням кращого європейського досвіду. Освітня програма включатиме курси основ рибоохоронної діяльності та вивчення рибогосподарського законодавства та використання зброї. Окрему увагу у навчанні ми приділимо іхтіології та іхтіопатології – рибні патрульні мають досконало орієнтуватися у видах риб і особливостях їх життєдіяльності.

     «Серед іншого, ми залучаємо до підготовки патрульних тих викладачів, що готували патрульну службу поліції. Вони вчитимуть наших патрульних володіти зброєю, плавзасобами та загальному законодавству. Плануємо направляти патрульних на стажування за кордон, на тренінги міжнародних експертів. Зокрема, вже цієї весни відбудеться тренінг ГКРС, Генеральної комісії з питань рибальства в Середземномор’ї», – розказав керівник «Рибного патруля».

     Рибні патрульні матимуть сучасну форму та човни, а також прилади нічного бачення та багато іншої техніки, що активно використовують їх європейські колегами. Новітні технології та обладнання дозволять вибудувати на водоймі якісно нову систему контролю. Наприклад, в Київській області рибоохорона сьогодні використовує катери потужністю переважно у 50 кінських сил, нові матимуть – 150. Вони економніше споживатимуть пальне і в той же час розвиватимуть швидкість до 70 км на годину. Це дозволить набагато якісніше патрулювати акваторію.

     Буде в українському рибному патрулі і інновація – безпілотні літальні апарати або «дрони». «Використання дронів дозволить раціональніше використовувати технічний та людський ресурс. На Київщині в середньому ширина річки – 2 кілометри, водосховища – 10. За допомогою дрону із радіусом охоплення в 4 км рибні патрульні зможуть швидко та ефективно відслідковувати інформацію на водоймі, не витрачаючи час на те, щоб дістатися з одного берега на інший», – зазначив Павло Гвозденко.

Nova_forma_instektora

     Форма українських патрульних також буде пошита за аналогом до норвезького зразка.   «В рамках нашого співробітництва з Норвегією нам надали зразок повного комплекту форми   працівника рибоохорони, що прибула до нас з Норвегії просто вчора. Форма дуже зручна і надійна, наші інспектори у червні були на навчанні в Норвегії та мали можливість особисто оцінити її якість. Зараз плануємо передати цю форму українським виробникам, щоб за її зразком вони підготували пропозицію щодо виготовлення такої форми в Україні», – повідомив Гвозденко. Питання оплати праці нових працівників Держрибагентство знайшло можливість вирішити за рахунок внутрішніх ресурсів та внутрішньої оптимізації.

Стаття підготовлена за матеріалами

Держрибагентства України.

Chvilka

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree