Річці Південний Буг хочуть повернути історичну назву – Бог

Рубрика: Новини

     04-12-19-02Сучасній назві першої за довжиною річки України трохи більше ста років. Літописи, карти та інші давні документи свідчать, що річка Південний Буг раніше звалася «Богом». Наразі ідею перейменування річки обговорюють на рівні громадськості (ФОТО)

    Як зазначає інформаційний портал «Vежа», вінницькі історики та громадськість обговорили історичні підстави для такої зміни. За їх словами, літописи та інші стародавні документи свідчать, що річка Південний Буг раніше звалася «Богом», а сучасна назва з’явилася лише трохи більше ніж 100 років тому. Зазначають, що спочатку варто дізнатися думку людей щодо можливого перейменування, а вже потім донести її до влади.

04-12-19-05

    Представник організації «Подільське екологічне товариство» Руслан Бiлик розповідав, що зміна історичної назви річки Бог на Південний Буг сталася 1914 року, під час панування Російської імперії. Тоді російський геолог Володимир Ласкарєв, який досліджував територію Правобережної України, звернув увагу на існування двох річок з однаковою назвою – Буг. Хоча насправді західну річку називали Буг, а південну – Бог. Але з невідомих причин вони російському вченому видалися однаковими. От тоді й було прийнято рішення перейменувати річки у Західний Буг та Південний Буг.

04-12-19-01

    «Ідея перейменування залишилася на рівні ідеї. Були приблизні обрахунки, скільки може коштувати така зміна назви, адже це має стосунок до кількох областей України. І, як виявилося, це занадто велика сума», – каже заступник голови Подільського екологічного товариства, доцент кафедри екології Хмельницького Національного університету Людмила Казімірова.

     Сергій Єсюнін, краєзнавець та провідний науковий співробітник Хмельницького краєзнавчого музею розповів, що хоч цим питанням і ґрунтовно не займався і офіційного документа про перейменування річки на Південний Буг не зустрічав, але також стверджує, що її колишня назва – Бог.

    «У нас в музеї зберігається план міста 1800 року, де зазначена назва річки – Бог. В історичних документах навіть ХІХ століття є низка згадок на кшталт «Знаходиться на річці Бог». Назви Побожжя, Межибож (між річками Бог та Божок)… Усе свідчить про цю назву. Скоріше за все назву змінили, коли складали карти у ХХ столітті. Хоча історична назва саме Бог», – каже Сергій Єсюнін.

04-12-19-02

     Довідкова інформація:

     Річка Південний Буг бере початок поблизу села Холодець Волочиського району Хмельницької області і впадає в Дніпро-Бузький лиман Чорного моря. Відомі назви Південний Буг, Бог, а також давньогрецька – Гіпаніс.

     Це друга за довжиною річка після Дніпра, і найдовша з тих, що течуть винятково територією України — довжина її 806 кілометрів. Протікає західними, центральними і південними областями держави: Хмельницька, Вінницька, Кіровоградська, Одеська та Миколаївська області.

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree