Річка Дністер критично обміліла

Рубрика: Новини

14-09-16-01     За інформацією від Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів, приток води у Дністровське водосховище складає лише менше третина від норми.

     Вже другий рік поспіль мешканці населених пунктів вздовж Дністра потерпають від аномальної посухи: криниці критично міліють, а деякі й пересихають, падає рівень води в Дністрі. Люди як можуть економлять живильну вологу і тривожаться: коли ж на Хотинщину проллються довгождані дощі?

     Тим часом, за отанні два місяці опадів було вкрай мало. І якщо влітку рівень води в Дністрі відчутно не падав (напевно, рятували ситуацію зливи у верхів’ях стратегічної артерії), то у вересні річка знову значно обміліла.

     Як інформують у Дністровсько-Прутському басейновому управлінні водних ресурсів, на початок місяця водогосподарська ситуація така: за даними основних постів у річках Дністер, Прут та Сірет утримується низька водність з поступовими спадами рівня води. У верхньому басейні Дністра на 1 вересня цей рівень становив 116,28 м³/с; приплив води – 50 м³/с; план скиду – 105 м³/с.

     Також повідомляється, що загалом, у серпні середній приплив води до Дністровського водосховища становив 79 м³/с, що становить лише близько 31% від норми.

     Те, що рівень Дністра відчутно впав, видно й неозброєним оком: біля мосту в Атаках бачимо чималий шматок «оголеного» дна.

14-09-16-01

     Ще більш вражаюче, у кілька разів обміліли Жванчик та Збруч, де вода відступила більш як на десяток метрів.

14-09-16-02

     Люди, котрі влітку приїжджали на “три мости” відпочивати і поплавати, кажуть: тепер це місце не впізнати…

14-09-16-03

     І прогнози синоптиків та гідрологів поки не втішають: найближчими днями очікується малозмінний гідрологічний режим з подальшими спадами рівнів води у річках краю.

Джерело:

«Хотинські ВІСТІ»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree