Річки Івано-Франківська завалюють будівельним сміттям

Рубрика: Новини

    19-11-18-01В Івно-Франківську тонни побутового сміття скидають у річку Бистриця. Спочатку на її берегах, а потім у воді осідають залишки бетону, шиферу, штукатурки. Всі ці речі небезпечні, більшість не розщеплюються  і поволі знищують все живе – інформують «Факти ICTV». Хто вивантажує будівельний непотріб, і чи буде за це їм щось? (ВІДЕО)

     Під низом будівельні залишки, зверху засипають землею. Протяжність лише цього незаконного звалища десятки метрів. По обидва берега річки таких місць чимало. Щойно рівень гірської притоки підніметься увесь непотріб піде за водою.

19-11-18-01

    «Най небезпечнімими є сполуки з азбесту, з цементу, вони  повинні захоронюватись у спеціальних резервуарах», – розповів еколог Василь Стефанюк.

19-11-18-02Еколог Василь Стефанюк

     Івано-Франківськ омивають дві ріки і кожен зручний заїзд засипаний будівельним сміттям.

     «Щоб не висипали сміття кожен день завертав по десять машин, а це вночі хтось висипав. Знизу везуть сміття, а зверху 5-6 ковшів землі гарної, і думаєш привезли землю, а то раз, і висипають сміття», – розповів житель Івано-Франківська Михайло Винник.

19-11-18-03Житель Івано-Франківська Михайло Винник

     Раніше незаконним вивозом стіття на береги взагалі ніхто не займався, нині в рейди виходить «Муніципальна варта». Лише за два дні затримали чотири машини.

19-11-18-04

    «Я на роботі, робив свою роботу, що мені сказали, беріть звідси, кладіть туда, все, і я відвіз», – пояснив свої дії водій вантажівки.

19-11-18-05Водій вантажівки, якого затримали на березі з сміттям

    У варті визнають, щодня вивозять від 15 до 30 вантажівок, але їх впіймати і покарати непросто, до того ж, вартові контролюють лише територію міста. Все що відбувається за межами поза увагою.

19-11-18-07

    «Порушено кримінальне провадження. Вплив на підрядні організації, чи на організації, які замовляють вивіз сміття – кримінальне провадження це все, що є в нас на данний час», – розповів начальник КП «Муніципальна варта» Андрій Прусак.

19-11-18-08Начальник КП «Муніципальна варта» Андрій Прусак

     Максимальний штраф 3400 грн. На разі це єдине покарання. Івано-Франківськ інтенсивно розбудовують, тут з десяток потужних будівельних фірм. Для захоронення сміття вони мали б використовувати старі кар’єри, низ забетонований, а верх захищений, аби шкідливі сполуки не просочувались в грунт та воду, та в Івано-Франківську таких місць немає.

     Більше на відео:

    У світі будівельні матеріали переробляють і заробляють на цьому гроші. В нас досі цього не навчились робити.

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree