Рятувальники закликають рибалок не виходити на тонкий лід

Рубрика: Новини

17-01-18-02    У зв’язку зі зниженням температури на поверхні озер і річок почав утворюватись нестійкий крижаний покрив. Проте виходити на кригу дуже небезпечно, адже товщина льоду недостатня, і зимова риболовля або ігри на льоду можуть мати небезпечні наслідки.

     Щоб запобігти трагедії за таких умов, пам’ятайте: відпочивати на кризі можна лише у тому випадку, коли ви впевнені у її міцності. Міцним вважається лід, якщо його товщина не менше 12 см (для однієї людини) і він має синій чи зелений відтінок (без вкраплень повітря).

    При відлизі крига починає танути, на поверхню льоду може потрапляти вода, сніг. Якщо у цей момент за низької температури лід почне замерзати знову, крига матиме жовтуватий або білий відтінок. Ступати на неї небезпечно, адже за таких умов збільшується ризик провалитись під лід.

    Для масового перебування людей на кризі лід має мати товщину близько 25 см.

    Якщо Ви ступили на лід і на ньому з’явилися тріщини – в жодному разі не продовжуйте свій рух. Відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. Не вживайте спиртних напоїв перед виходом на лід.

    Якщо Ви провалилися під кригу, широко розкиньте руки по краях і так утримуйтеся, щоб не зануритися з головою під воду. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми, і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли, адже там міцність льоду Вами вже перевірена.

     Якщо Ви стали свідком того, як під кригу провалилася інша людина, негайно сповістіть їй, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку чи фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до місця пролому тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді можете опинитися й Ви також. Для порятунку людини з ополонки подайте їй шарф, палицю, ремінь або інший предмет, за що вона може вхопитися руками. Дійте рішуче, адже мокрий одяг тягне потерпілого донизу, до того ж, людина може просто замерзнути у крижаній воді. Витягнувши потерпілого, якнайшвидше прикрийте його від вітру, доправте у тепле місце та напоїть чаєм. За кваліфікованою допомогою краще звернутися до медичних працівників.

17-01-18-02

     Рятувальники Управління ДСНС України у Чернівецькій області ведуть роз’яснювальну роботу серед рибалок та роздають листівки в яких описані правила поведінки на льоду.

Listivka_tonka_kriga

    Будьте обачними, бережіть своє життя і здоров’я!

Джерело:

Управління ДСНС України у Чернівецькій області

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree