Штрафи за порушення нерестової заборони

Рубрика: Новини

06-04-16-01     З 1 квітня в Україні почала діяти нерестова заборона. Детально розглянемо де і як можна ловити рибу і які штрафи очікують на порушників нерестової заборони.

     В період дії нерестової заборони дозволяється лише любительська риболовля. Правила любительського лову риби під час нересту передбачають:

  • вилов риби дозволяється лише з берега у світлу пору дня;
  • ловити рибу можна лише в межах населених пунктів чи у спеціально відведених ділянках для любительського лову;
  • рибалити дозволяється лише дозволеними знаряддями лову – одною поплавковою вудкою чи донною із одним гачком або спінінгом;
  • на одну людину дозволяється за добу вилов до 3 кг риби;
  • забороняється риболовля в природних нерестовищах і на території зимувальних ям;
  • забороняється виловлювати червонокнижну та маломірну рибу.

     Також у період нересту заборонено проводити днопоглиблювальні, вибухові та інші види робіт, добувати будівельні матеріали (видобування піщано-гравійної суміші, розчистка русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо), проводити змагання із спортивного рибальства, проводити підводне полювання, пересування плавучих засобів (човнів). Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства в цей час дозвіл на використання плавальних засобів мають тільки органи, що займаються охороною водоймищ.

     За порушення правил рибальства під час нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено:

  • попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн;
  • за грубе порушення правил рибальства (наприклад, за рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел тощо) передбачено штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення;
  • залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400 – 6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

     Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується штраф за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру та ваги. В кожної рибини є своя ціна. Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 встановлено штрафи в грн: судак – 510, сом – 425, щука – 340, короп – 306, білий амур, овсто лоб – 255, плітка, синець – 85, карась, окунь і верховодка – 17, лящ – 170, лин – 119 грн., краснопірка – 68 грн., підуст – 34 грн.

     Чернівцірибоохорона закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись визначених правил любительського рибальства. Якщо ви стали свідком правопорушення на воді, просимо невідкладно повідомляти на телефони: (0372) 52-21-55, (0372) 52-00-27. Адже від того як мине нерестова кампанія залежить кількість риби у наших водоймах!

Джерело:

«Чернівцірибоохорона»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree