У р. Прут випустили 120000 мальків форелі

Рубрика: Новини

Forel_3     Восени 2015 року проведено зариблення мальками форелі Буковинських річок Прут, Сірет і Черемош. Зокрема у річку прут було випущено 120000 мальків. Вже через 4-5 років форель у Пруті буде звичайною рибою.

     Вирощено рибу на форелевому заводі «Лопушна», що у Вижнилькому районі, за кошти державної програми.

     «Программа передбачає зариблення річок Карпатського регіону фореллю, яка тут є аборигенним видом, але практично зникла через забруднення, падіння рівня води та інші фактори», – розповів завідувач сектором іхтіології та регулювання рибальства Чернівцірибохорони Руслан Беженар. «Минулого року у Лопушній виростили більше 150 тисяч малька форелі та випустили у Сірет і Черемош. Цього року малька випустили у Прут біля моста у Дубівцях», – добавив Р. Беженар.

     На відео, яке викладене нижче, розповідають де вирощений мальок форелі і як громадськість і рибоохорона буде контролювати її вилов.

     Кілька років тому теж за кошти бюджету зариблювали фореллю Дністровське водосховище. Однак іхтіологи не можуть однозначно сказати, яка доля тієї риби. Адже форель полюбляє течію і чисту прохолодну воду, отож вона, швидше за все, пішла з водосховища у верхню частину Дністра. Тому тепер зариблюють гірські річки.

Forel

    У Черемош і Виженку випуслили струмкову форель. А у Прут випустили малька райдужної і американської форелі-камлоопса, а також струмкової форелі, яка ще іноді зустрічається у наших гірських річках. Випущено однорічного малька на 5-8 грамів, який уже є цілком сформованим хижаком і може поїдати мальків дрібнішої риби.

Forel_Raidusna

Форель райдужна – риба із сімейства лососевих. Виростає до 50-90 см, вага до 2,5 кг.

    Іхтіологи сподіваються, що через 4-5 років у Пруті форель знову стане зустрічатися часто. Принаймні випущеним тут малькам нікуди втекти — вгору течію перегороджує Снятинська ГЕС, а у Молдові є інша. Отож випущена риба залишиться у Пруті в межах Чернівецької області.

Forel_Komloopsa

Форель камлоопса – дуже стійкий вид. Виростає у річках до 7 кг.

    Чернівцірибоохорона закликає рибалок не виловлювати форель, а якщо вона трапиться на вудку — випускати назад у річку.

За матеріалами:

газети «Молодий Буковинець» і

ТК «Буковина»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree