У селі Ставчани повністю висохли шість ставів

Рубрика: Новини

27-09-16-02     Візитною карткою с. Ставчани Кіцманського р-ну Чернівецької області є викована із металу риба, яка встановлена на в’їзді у село. Очевидно, емблему пора знімати, оскільки шість величезних ставів висохли, а решка катастрофічно обміліли.

     Тут кожен чоловік рибак, навколо села безліч ставів в яких розводять рибу як на продаж, так і для любительської риболовлі, а точніше розводили рибу.

27-09-16-01

     Про пересохлий став, з колишньою площею водного дзеркала у три гектара, розповідає сільський голова  Ставчан – Іван Тодорович: «Тут був став, та від минулого літа почав висихати. На цьому місці ми розводили мальок. Вода тут з’являється завдяки дощам та талому снігу. Оскільки ні дощів, ні снігу в останні сезони не було, то став висох».

27-09-16-03

     Тепер на місці ставу величезна яма поросла буря’нами, а у ставах, де ще лишилося трохи води, зменшилася кількість риби.

     Найбільший став, площею 27 гектарів, обмілів на стільки, що по середині водойми розгулюють лелеки, які ще не встигли відлетіти у теплі краї. Води їм по коліно.  Рівень води впав щонайменше на один метр. Дно ставу вже заростає бур’янами і покрито величезними тріщинами.

27-09-16-04

   «Коли води не стало і температура підвищилася, утворилися тріщини», розповідає Іван Тодорович, «у нашому селі мешканці належать до різних релігійних конфесій. Та усі молимося про те, щоби пішов добрий дощик».

     Старожили Ставчан кажуть, що востаннє така посуха була напередодні 1947 року, коли був голод. «Старенькі люди переживають, як би історія не повторилася, та я заспокоюю, що зараз інші часи, і все буде добре», – каже Іван Тодорович.

Джерело:

газета “Молодий Буковинець”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree